bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Rittich vytočil McDavida! Frustrovaná superstar přerazila hokejku o střídačku

12. února 14:00

Tomáš Zatloukal

První vychytaná česká nula v roce 2024 patří Davidu Rittichovi! Snový restart kariéry pokračuje, místo toho, aby – jak Králové z Los Angeles původně zamýšleli – lapal puky na farmě, likviduje jihlavský rodák šance těch největších hvězd NHL. Včetně Connora McDavida, ten má nejčerstvější a notně hořkou vzpomínku.

Ritticha opakovaně překonal v Bitvě o Albertu.

Dokonce proti němu zažil i pětibodový večer. Jenže tentokrát měl navrch „Ritter“, McDavida i všechny jeho kumpány dokonale vydeptal. Skóre 4:0 mluví za vše.

Stejně jako hokejka, kterou hvězdný kapitán edmontonských Olejářů rozmlátil o za stavu 0:2 o mantinel.

Ta reakce řekla o jeho pocitech víc než tisíc slov. Rittich mu vystavil nekompromisní stopku. „Byl neuvěřitelný,“ smekl před znovuzrozeným gólmanem produktivní parťák Quinton Byfield (2+1).

Rittich tasil 26 zákroků a pátou nulou v NHL dohnal Karla Vejmelku a také Milana Hniličku, který mezi elitou působil na přelomu milénia, v barvách newyorských Jezdců a atlantských Thrashers.

Pro LA je teď bývalá jednička extraligové Boleslavi či calgarských Plamenů spasitelem. Za pakatel. Vždyť podepsal na rok za 875 tisíc dolarů, měl být tím třetím vzadu za Camem Talbotem a Pheonixem Copleym.

Jenže Talbotovi odešla forma, Copley si přetrhal vazy, a tak přišla šance pro brankáře, kterého mnozí už odepisovali a posílali zpátky do Evropy. A „Ritter“ od té doby září, úspěšnost zákroků 93,1 procent je dechberoucí!

„Nikdy jsem neztratil víru ve své kvality,“ pověděl, poté co byl vyhlášen první hvězdou večera a bravurním výkonem dopřál premiérovou výhru dočasnému kouči Kings Jimu Hillerovi.

O střípcích, které dávají dohromady impozantní mozaiku, tedy současnou Rittichovu výkonnost, jsme psali již v lednu. Pomohlo mimo jiné i obnovení spolupráce s Talbotem. Odkud se znají? Čtěte tady.

Je lehce úsměvné, že naposledy jsme o Rittichovi psali v momentě, kdy vzteky rozštípal hokejku on. Tentokrát svou hrou k tomu donutil soupeře. A ne jen tak ledajakého.

Plejera, považovaného za toho vůbec nejlepšího na planetě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.