bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Návrat se blíží. Hertl poprvé trénoval v dresu Vegas

2. dubna 10:30

David Zlomek

Tomáš Hertl je zase o něco blíže k návratu. V pondělí se totiž poprvé objevil na ledě s novými spoluhráči z Vegas Golden Jnights. Na sobě měl sice jen bezkontaktní dres, ale pořád jde o významný posun.

Šlo totiž o první trénink snovým týmem pro borce, díky kterému se Golden Knights postarali o největší pozdvižení v posledních okamžicích uzávěrky přestupů, když dokončili výměnu se svými divizními rivaly. Výměna, která poslala Hertla ze San Jose Sharks do Golden Knights, doslova šokovala hokejový svět. 

Hertl se v únoru podrobil operaci kolena a v této sezoně odehrál pouze 48 zápasů. V nich si připsal 15 gólů a 34 bodů. 

Bruslení v bezkontaktním dresu znamená, že v nejbližších zápasech nebude Golden Knights k dispozici, ale situace jde správným směrem.

Golden Knights s jeho návratem do sestavy pravděpodobně nebudou spěchat a před zařazením do sestavy bude muset absolvovat alespoň jeden kontaktní trénink.

"Je pro něj důležité, že si v novém prostředí všechno osahal, a to i se svými novými spoluhráči," řekl trenér Vegas Bruce Cassidy po pondělním tréninku. "Během našeho tripu už sám bruslil. Je pro něj super zapojit se do přípravy s ostatními, podívat se, jak to tady vypadá a jak trénujeme. Společně se blížíme k návratu."

Golden Knights jsou aktuálně třetí v Pacifické divizi a vše nasvědčuje k tomu, že budou hrát v play off, ve kterém se budou snažit navázat na loňský Stanley Cup.

Další duel čeká celek z Nevady v noci na středu proti Vancouveru. Do toho ale Hertl ještě rozhodně nezasáhne.

"Přesný datum návratu nevíme, ale v dalším zápase to nebude," potvrdil Cassidy. "Zatím je v bezkontaktním dresu a uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet." 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.