Jets se snaží najít cestu k výměně Dustina Byfugliena. Zájemcem Florida?

20. února 9:19

Jiří Sameš

Další "otočka" v rozsáhlém případu obránce Dustina Byfugliena. Winnipeg Jets se usilovně snaží najít cestu k výměně jmenovaného hokejisty. Alespoň tak tedy tvrdí uznávaný reportér Frank Seravalli ze zpravodajství TSN.

Sága Dustin Byfuglien nebere konce. Naopak. Máme tady další zajímavou informaci.

Začátkem února jednali Jets s Byfuglienem o ukončení smlouvy, momentálně je zde úsilí vyměnit hokejistu do jiného týmu. Seravalli to uvádí s odvoláním na své zdroje.

Generální manažer Winnipegu Kevin Cheveldayoff se tedy snaží vytřískat ze současné situace maximum. Posledních pár týdnů je v kontaktu s několika soupeři, rozhovory navíc nabraly na intenzitě.

Samozřejmě, záruka, že k výměně Byfugliena dojde, neexistuje. Hokejista v sezoně 2019-2020 do hry ještě nezasáhl a s největší pravděpodobností už ani nezasáhne. 

Nabízí se také otázka, proč by některý z týmů usiloval o služby Byfugliena...

„Pokud nějaký tým věří, že by zlákal Byfugliena k návratu zpět na ledovou plochu, proč to nezkusit," poznamenal Seravalli.

„Sice zde podstupuje určité riziko, ale odměna může být nakonec vysoká. Když je 'Big Buff' zapálen, má na hru velký dopad. Svědčí o tom tvrdé hity nebo prudká střela," pokračoval.

Byfuglien je pod smlouvou i pro období 2020-2021.

Aktuálně mu běží čtvrtý rok z pětiletého kontraktu na celkem 38 mil. dolarů, který podepsal s Jets 8. února 2016. Počínaje 2018-2019, dohoda zahrnuje modifikovanou doložku o nevyměnitelnosti (čtrnáct týmů).

Seravalli mimo jiné uvedl, že v případě výměny by následně ubíral hokejista z platového stropu "pouhých" 1.84 milionů dolarů.

Zájemcem o jeho služby mohou být třeba Florida Panthers, u nichž víme, že chtějí posílit o zkušeného zadáka. Uvedený tým navíc vede jako hlavní trenér Joel Quenneville, se kterým se Byfuglien zná ze štace u Chicago Blackhawks.

Pakliže k výměně Byfugliena nedojde a on nepodá k celé situaci vysvětlení, zůstane suspendován, bez odměny. Jeho plat se nebude (nadále) započítávat do klubového rozpočtu.

Panuje přesvědčení, že Byfuglien nestál od září na bruslích. Suspendován byl Winnipegem hned na začátku tréninkového kempu. Zvažoval konec kariéry.

Důvodem tady může být zranění kotníku, které si vyžádalo koncem října loňského kalendářního roku operaci. Zajímala se o to tehdy hráčská asociace NHLPA, avšak časem dala od záležitosti ruce pryč.

Jets každopádně nikam nespěchají, Kevin Cheveldayoff má vše pod kontrolou. S hokejistou může rozvázat smlouvu po uzávěrce přestupů, stejně tak může zajistit, aby jej potom nepodepsal některý ze soupeřů.

Byfuglien, čtyřiatřicetiletý Američan, odehrál v minulé sezoně 42 zápasů, přičemž v nich vstřelil čtyři góly a zapsal celkem 31 kanadských bodů.

V play-off byl nejproduktivnějším hráčem týmu, když v šesti zápasech zapsal celkem osm kanadských bodů (dva góly, šest asistencí).

Uzávěrka přestupů NHL 2020 je na programu 24. února.

Sledujte:
Uzávěrka přestupů NHL 2020: O čem se spekuluje v zámoří? – online

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.