Ovečkin dalším hokejovým vyslancem v Číně. Nemohu se dočkat, hlásí ruský snajpr

19. července 2019, 13:00

Jiří Lacina

Byl tam David Pastrňák, byl tam Jaromír Jágr, dokonce s Pavlem Nedvědem, nyní si zaletí do Číny také ruská hokejová superstar. Alexandr Ovečkin se zhostí úkolu prezentovat lední hokej v zemi, kde budou v roce 2022 zimní olympijské hry, a která je nejen proto pro NHL velkým ekonomickým lákadlem.

„Je pro mě velkou ctí být ambasadorem celé organizace Washingtonu Capitals a National Hockey League na tomto speciálním výletě do Číny,“ řekl nejlepší zámořský střelec současnosti.

„Myslím, že je velmi důležité strávit nějaký čas tím, že pomůžete lidem z celého světa odhalit, jak skvělá hra lední hokej je. Nemohu se dočkat, až strávím nějaký čas s hokejovými fanoušky a malými dětmi, ze kterých budou budoucí hráči NHL. Nemohu se dočkat!“ zopakoval ruský střelec.

Asi není třeba připomínat seznam Ovečkinových úspěchů, počty branek, které v NHL nastřílel. Loni se dočkal trofeje nejcennější, když s Washingtonem vyhrál Stanley Cup a stal se nejužitečnějším hráčem vyřazovacích bojů. Jak je NHL ošidná, poznal rok poté, když Capitals nestačili na Carolinu. Přestože měli sedmý zápas prvního kola slušně rozjetý, dokázali ho ztratit.

Každopádně jde o jednu z největších celebrit, jež mohla NHL do Číny vyslat. Návštěva proběhne 4. srpna. „Jsme velmi rádi, že nás Alexandr Ovečkin v létě na cestě do Číny doplní,“ řekl David Proper, výkonný viceprezident NHL pro mezinárodní strategii. „Alex je představitelem toho nejlepšího sportovce, když kombinuje velký talent, silnou osobnost a skvělé sportovní chování. Je dokonalým reprezentantem snahy NHL podpořit rozvoj hokeje v Číně.“

Vše jde ruku v ruce se společně deklarovaným úsilím NHL a Hráčské asociace NHLPA podpořit globální růst této hry. Slavná zámořská soutěž už předvedla v Číně čtyři přípravné zápasy. Poprvé zde hodili puk mezi hokejky borců z NHL v září 2017, kdy celky Los Angeles Kings a Vancouver Canucks odehrály dva duely v Šanghaji a Pekingu.

Loni v září vyslala NHL do velké asijské země Calgary Flames a Boston Bruins. Oba týmy zde sehrály dva exhibiční zápasy v Šen-čenu a opět Pekingu, kde proběhnou zimní olympijské hry v roce 2022. Minulé září s sebou liga poprvé ve 127leté historii vzala na východ také Stanley Cup, jenž byl představen v několika čínských metropolích.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.