Zůstanou Thornton s Marleauem v San Jose? Vedení nevylučuje jejich odchod

17. června 2017, 18:45

David Baláš

Plné ruce práce a mozky zapnuté na nejvyšší otáčky. V takové situaci jsou nyní zástupci San Jose. Mužstvu totiž hrozí, že přijde o dlouholeté tahouny Joea Thorntona a Patricka Marleaua, jimž končí smlouva. Pakliže s nimi vedení Žraloků nevyjedná nový kontrakt, oba Kanaďané se od 1. července stanou nechráněnými volnými hráči.

V Kalifornii tak momentálně probíhají živé diskuze o tom, zda s tvářemi klubu smlouvu prodloužit, či nikoliv. Oba společně zabírají značnou část pod platovým stropem. Kromě peněz ale hrají roli i další faktory. Thorntonovi s Marleauem bude na startu příští sezony už 38 let.

„Někdy je zapotřebí dělat těžká rozhodnutí. Samozřejmě máme k oběma nekonečný respekt a nikdy nezapomeneme, co pro organizaci udělali. Co se však týče hokejových operací, musíme k tomu přistoupit s chladnou hlavou a vzít do úvahy podmínky platového stropu. Mluvíme s nimi, ale je otázkou, zda jim budeme schopní nabídnout odpovídající ohodnocení,“ uvedl generální manažer Žraloků Doug Wilson.

Z těchto slov je více než patrné, že Thornton s Marleauem nemají v týmu dále jisté místo. Prioritou vedení San Jose je navíc udržet Marca-Edouarda Vlasica a Martina Jonese, kterým končí smlouva příští rok. „Snažím se s nimi dohodnout a děláme určité pokroky. Pořád je ale před námi ještě hodně práce, abychom si plácli,“ nechal se slyšet Wilson.

Legendy klubu

Thornton a Marleau drží většinu ofenzivních klubových rekordů. „Jumbo Joe“ nasbíral nejvíc bodů i asistencí, Marleau zase nastoupil k nejvíce utkáním a je nejčastěji skórujícím mužem v dějinách San Jose. K dokonalému odkazu jim chybí pouze triumf ve Stanley Cupu, k níž se přiblížili v sezoně 2015/2016 na pouhé dvě výhry.

„Znamenali a znamenají pro nás moc. Jsou to hráči, kteří dlouhá léta udávali směr organizace a stanovili standardy pro ostatní. I díky k nim u nás chtěli hrát další hokejisté,“ vyjádřil Wilson úctu k velikánům hry.

Znovu ovšem zopakoval, jak složitá rozhodnutí někdy manažeři musejí činit ve prospěch klubu. „Uvidíme, jestli se nám povede domluvit na další spolupráci. Pochopitelně existuje možnost, že to tak nebude,“ zůstal realistou.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.