Nová šance pro Mazance? Z New Yorku míří do Kanady

12. února 20:53

Marek Hedbávný

Marek Mazanec mění v NHL angažmá: z organizace New York Rangers se přesouvá do Vancouveru. Canucks za něj obětovali volbu v sedmém kole draftu 2020.

Mazanec za Rangers nenastoupil ani do jednoho soutěžního utkání, v několika zápasech dělal náhradníka a hlavně působil na farmě v Hartfordu.

Sedmadvacetiletý Mazanec letos odchytal v AHL dvacet zápasů. Úspěšnost zákroků měl 90,3 % a průměr inkasovaných gólů na zápas 3,01.

Štace u Canucks bude pro píseckého rodáka jeho třetí v rámci NHL. Svoji zámořskou kariéru začal v Nashvillu, v němž během čtyř sezon odchytal 31 utkání.

Konkurenty v organizaci Vancouveru mu budou například Švéd Jacob Markström nebo junior Michael DiPietro. Předchozí brankářská dvojka Thatcher Demko je zraněný (byť zřejmě ne na dlouho) a Anderse Nilssona před časem Canucks vyměnili do Ottawy.

Mazanec tedy má slušnou naději, že se letos v brance Vancouveru skutečně objeví. Kanadský celek je zatím na hraně postupu a nepostupu do play off.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.