bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Uvidíme lepší San Jose? Podpisy zkušených tomu nahrávají

8. července 12:00

David Zlomek

Sice je stále začátek června, ale je pravděpodobné, že San Jose Sharks už neudělají žádné zásadní kroky. Možná provedou nějaké úpravy do šířky soupisky, ale v systému už mají několik nadějných hráčů, kterým chtějí dát šanci. Hráči, které podepsali, však mají jedinečnou příležitost, pokud jde o jejich místo v historii Sharks.

Klub se totiž nachází uprostřed generální obměny. Již silnou zásobu talentů doplnili na draftu další hráči a zdá se, že by se tým po několika bídných letech mohl konečně vydat pozitivním směrem. Zatímco většina očekávání se týká nadějných hráčů San Jose, zkušení hráči – zejména ti, které tým získal v létě – mají šanci zapsat se do paměti fanoušků.

I když Žraloci nebudou v další sezoně bojovat o play off, poprvé po několika letech se aktivně snaží o okamžité vylepšení týmu. Prostřednictvím výměn a volných hráčů doplnili svůj kádr o několik zajímavých hráčů.

Jedním z vysvětlení jejich aktivity byla snaha dosáhnout na spodní hranici stropu. Skokové zvýšení platového stropu a několik končících smluv znamenalo, že Žraloci budou muset utratit velké množství peněz, jen aby se dostali na ligové minimum. 

I proto dávají smysl velké smlouvy s Alexem Wennbergem a Tylerem Toffolim, přičemž druhá jmenovaná smlouva je s částkou 24 milionů dolarů největší, jakou kdy dali na příchod nového hráče. 

Noví hráči však mohou mít hlavně významný dopad na dění na ledě. I špičkoví talenti jako Will Smith a Macklin Celebrini budou potřebovat pomoc veteránů a tu Toffoli a Wennberg určitě mohou poskytnout. Například Toffoliho 55 bodů v minulé sezóně by znamenalo druhé místo v týmu Sharks a v San Jose se po něm bude chtít, aby dosáhl podobné úrovně produkce.

Další nové akvizice jako Wennberg a Barclay Goodrow neposkytují takovou úroveň ofenzivy, ale v obraně jim lze důvěřovat a mohou být nasazováni na led v klíčových defenzivních situacích, což snad opět umožní nováčkům jako Celebrini a Smith hladší přechod.

Jména jako Ty Dellandrea či Carl Grundstrom asi ze sedačky zvedat nebudou, jde ale o další nenápadné zkvalitnění týmu, chválen je i příchod beka Jakea Walmana.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.