bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Tři kožichy pro Medvědy. V čem budou hrát Pastrňák a spol.?

21. září 14:00

Tomáš Zatloukal

Bostonští Bruins oslaví v sezoně 2023/2024 významné jubileum. Po Montreal Canadiens (2009) a Javorových listech z Toronta (2017) dosáhnou jako třetí klub v dějinách NHL sta let existence. A taková sváteční záležitost si zaslouží náležitý dress code. A tak tradiční organizace představila trio dresů plných odkazů na bohatou a úspěchů plnou historii profesionálního hokeje v Beantownu. V čem tedy budou nový kapitán Brad Marchand a jeho parta nastupovat?

"S ohledem na to, na jak významný milník dosáhneme, jsme chtěli s našimi trikoty udělat něco výjimečného."

 Tak zněla slova Cama Neelyho, prezidenta Bruins, při prezentaci tří nových kousků v bostonském šatníku. "Každý má odlišné logo s písmenem B na hrudi a všechny nesou také spoustu odkazů k poctě naší stoleté historie," dodal někdejší báječný kanonýr.

 "Kožichy" pro Medvědy připravila věhlasná firma Adidas, pro kterou bude nová sezona labutí písní u NHL.

 Německý gigant použil pro domácí i venkovní variantu nový odstín zlaté, místo té klasické, fanouškům Bruins důvěrně známé jde o barvu nazvanou jako "Centennial Gold". Stoletá, stá zlatá.

Jako model posloužil i Pavel Zacha:

Daleko výraznější je ovšem jiná změna. Poprvé od začátku devadesátých let se na nich liší hlavní loga. Domácí dres má na hrudi B se zlatým obtažením, venkovní s černým. Na rukávech najdete tři zlaté pruhy, celkem jich je šest coby odkaz na sextet vyhraných Stanley Cupů.

Třetí trikot odkazuje na historické uniformy z bostonských dějin. Medvědi by v něm měli hrát – stylově – ve vybraných duelech proti klubům z The Original Six.

Působí jako závan starých časů, přesto je průkopníkem. Vůbec poprvé je totiž u Bruins jako podkladová barva použita béžová. Logo na hrudi připomíná to ze sezony 1948/49, kdy Boston slavil pětadvacet let na mapě NHL.

 Teď už víte, co na sebe oblékne Pastrňák v kabině, poté co odloží svá pověstná pestrobarervná či jiným způsobem extravagantní saka. A rozhodně si nepohorší, co říkáte?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.