NHL.cz na Facebooku

Trenérská bomba na Floridě. Přichází Maurice

22. června 18:16

David Zlomek

Jako blesk z čistého nebe! Po delší době spekulací má Florida, nejlepší tým základní části, nového trenéra. Dle zámořských médií momentálně probíhají jednání o příchodu Paula Maurice. Hotovo sice ještě není, nicméně vše je údajně na dobré cestě.

Pětapadesátiletý kouč stál v minulosti na lavičce Winnipegu téměř devět sezon. Tu poslední nedokončil, sám dobrovolně skončil. Mluvilo se o tom, že obě strany už si nemají co dát, což svým způsobem Maurice v rozhovorech následně potvrdil.

Nyní si dokonale odpočinul a s plnou vervou se může pustit do práce. Úkol nebude mít lehký, Florida bude chtít i za rok útočit na ty nejvyšší příčky.

Letošní úspěch má na svědomí kouč Andrew Brunette. Letošní finalista Jack Adams Award, tedy trofeje pro nejlepšího kouče ligy, byl však odejit, a to i přes notné úspěchy. Vaz mu měla zlomit hlavně nepovedená série s Tampou Bay. I přes to ale Frank Seravalli informuje, že pokud bude chtít Brunette zůstat součástí organizace, nabídne mu velkou roli ve vedení.

I přes to, že je Mauriceovi pouze 55 let, má hromadu zkušeností. Kromě Winnipegu také trénoval Hartford, respektive Carolinu, Toronto, jeho farmu, a ruský Magnitogorsk.

Na Stanley Cup jako trenér sice nikdy nedosáhl, nicméně působivý je jeho počet výher. Číslo 775 zatím v historických tabulkách stačí na sedmé místo, avšak pokud se Florida absolutně nesloží, přeskočí Maurice v následující sezoně Ruffa a Arboura, čímž se dostane na místo páté.

Maurice čeká tříletý pakt.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];