NHL.cz na Facebooku

Talent Novák má rakovinu, přijde o start sezony

25. června 1:57

Marek Hedbávný

Dvacetiletý útočník Pavel Novák, který se měl zúčastnit blížícího se mistrovství světa juniorů a vyhlížel tréninkový kemp s Minnesotou, musí ze zdravotních důvodů vynechat začátek sezony.

Smutnou novinku oznámil na sociálních sítích.

„Přemýšlel jsem, jak oznámit takovou informaci. Jsou věci, o kterých se těžko mluví, ale mluvit by se o nich mělo," napsal na svůj Instagram.

„Bohužel mi zdravotní stav nedovoluje přípravu na další sezonu. Před pár dny mi bylo diagnostikováno onkologické onemocnění a brzy začnu podstupovat léčbu," popisuje. 

O konkrétním druhu rakoviny se nezmiňuje. „Následující měsíce to nebude lehké," ví někdejší útočník Českých Budějovic.

„Vrátím se silnější!"

„Pevně věřím, že vše dopadne dobře a brzy zase budu létat s radostí po ledě," věří v rychlý návrat k hokeji.

„Vrátím se silnější!" vzkazuje Novák. Současně prosí veřejnost o respektování soukromí.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Pavel Novák (@p_novak_11)

Novák na začátku května podepsal nováčkovskou smlouvu s Wild, kteří si výjimečného střelce zamluvili na draftu v roce 2020 z celkové 146. pozice.

Minnesota si cenila, jaký progres udělal v juniorské WHL – Novák v uplynulém ročníku zazářil v Kelowně 72 body v 62 duelech. 

Teď musí jít hokej stranou, Novák brzy zahájí léčbu onkologického onemocnění.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];