NHL.cz na Facebooku

Stanley Cup? Kdepak, nejstaršího ze Staalů dohnala k návratu olympiáda

14. ledna 14:20

Tomáš Zatloukal

Eric Staal je zpátky! Přibližně v polovině sezony se vrací k profesionálnímu hokeji, po dlouhých šestnácti letech si zahraje na farmě. Sedmatřicetiletý veterán se dohodl na zkoušce s Iowou, záložním mančaftem Minnesoty (tam působil vytáhlý centr mezi léty 2016 až 2020). Pokud si ovšem myslíte, že nejstarší z kvarteta hokejových bratří zatoužil po dalším Stanley Cupu, jste na špatné stopě. Staal se rozhodl pro prodloužení kariéry kvůli druhému olympijskému zlatu.

To první Staal získal v roce 2010, ve Vancouveru tehdy Kanadě pomohl šesti body.

Teď se rád probojoval do olympijského výběru pro Peking. Ten bude v mnohém odlišný od reprezentačních týmů, na jaké je Staal zvyklý. Zcela budou chybět hráči z NHL, poskládá se z borců z Evropy, včetně různých odpadlíků i průšvihářů.

Největší hvězdou bude, velmi atypicky, teenager. A to devatenáctiletý zadák Owen Power, jednička posledního draftu. Pro srovnání, i Staal šel vysoko, jako druhý branec. Ale už v roce 2003, za Marcem-Andrém Fleurym.

Jaký je Staalův plán? Rodák z ontarijského Thunder Bay chce na farmě zjistit, jak na tom je po fyzické a herní stránce. Vždyť poslední mač odehrál před půl rokem, 7. července ve finále NHL proti Bleskům z Tampy.

Člen prestižního Triple Gold Clubu tehdy nastupoval za Montreal, kam se během ročníku 2020/21 přesunul z Buffala. Staal měl – podobně jako další mazák Corey Perry – přinést zkušenosti, vítěznou mentalitu i potřebný hokejový fortel.

Do jisté míry se mu to povedlo, za výkony v play-off byl chválen. Za 21 mačů stihl osmičku bodů, průměrně odbruslil zhruba tucet minut.

Vyjmenované kvality může nabídnout i národnímu mužstvu. Dres s javorovým listem na prsou by rád oblékl po devítileté odmlce. V roce 2013 byl na světovém šampionátu konaném ve Finsku a Švédsku kapitánem. Céčko by mu nepochybně slušelo i teď.

Tedy pokud na farmě známý srdcař ukáže, že stále má na vrcholový hokej. Debut za Iowu by si měl odbýt už dnes proti Chicagu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];