NHL.cz na Facebooku

Přednost dostane rodina. Správné rozhodnutí, ví Chára

21. září 17:00

David Zlomek

Všechno se to včera seběhlo hrozně narychlo. Oznámení o konci kariéry na sociálních sitích, následná smršť reakcí a oficiální tiskovka na rozloučenou v útrobách bostonské arény. Asi tak vypadal ve zkratce poslední den Zdena Cháry v barvách Bruins.

Pětačtyřicetiletý borec podepsal denní kontrakt, aby mohl kapitolu jménem NHL uzavřít v dresu osudového klubu, s nímž před lety získal Stanley Cup.

„Když jsem jako malý kluk začal hrát hokej, ani bych si nepomyslel, že budu jednou sedět na tiskovce a vyprávět o své pětadvacetileté kariéře v NHL. Těžko se tomu celému věří,“ povídal na tiskovce. 

V posledním ročníku hájil barvy Islanders. A to dost statečně, odehrál kupu zápasů a pořád byl platným hráčem. Vyloženě se tak nabízela otázka, jestli přijde ještě jedna sezona. Zaúřadoval však faktor rodiny. 

„Moje rozhodnutí bylo založené na mé rodině,“ potvrdil Slovák. „Kdokoliv mi může říct, že něco nedokážu. Já budu ten první, kdo se ujistí, že to je naopak. Na věku nezáleží. Ale je čas být doma. Je čas být s rodinou.“

Chárovy myšlenky se dají chápat, vždyť v předchozích dvou letech byl mimo domov víceméně pořád. Zatímco on válčil za Washington a NY Islanders, jeho rodina čekala doma v Bostonu.

„Biologické hodinky tikají, těm se nevyhne nikdo,“ ví dobře. „Nemluvím teď o hokeji, vím totiž, jak na tom jsem. V posledních dvou letech jsem byl pořád pryč, tížilo mě to. Byl nejvyšší čas skončit. Mít doma tři děti a zmeškat všechny ty výjimečné události, narozeniny… Je to správné rozhodnutí." 

Tiskovka byla velkou událostí, kterou sledoval celý Boston. Za tu dobu si v americké metropoli vydobyl neskutečné renomé a je veřejným tajemstvím, že jeho dres půjde jednou ke stropu arény mezi velikány Bobbyho Orra či Phila Esposita.

O jeho postavení svědčí i to, že si tiskovou konferenci nenechal ujít celý trenérský štáb, Patrice Bergeron, Brad Marchand, Jake DeBrusk či Charlie McAvoy. Není se co divit, skončila jedna velká éra. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.