bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Pozoruhodná romance pokračuje. Edmonton si plácl s enigmatickým Finem

27. července 2022, 14:05

Tomáš Zatloukal

Před třemi lety se Jesse Puljujärvi s Olejáři rozešel ve zlém. Coby čtyřka draftu roku 2016 měl v NHL válet, jenže místo toho střídal záblesky geniality s tuctovými výkony. V žádné ze tří sezon se nevyhnul štaci na farmě, mnohdy působil až znuděně, nespasila ho ani souhra s Connorem McDavidem. Vytrucoval si odchod do Finska. O tom, že ještě někdy obleče dres, co nosíval třeba Wayne Gretzky, Mark Messier či Jaroslav Pouzar, tehdy nechtěl ani slyšet. A jak vypadá současnost?

Na podzim roku 2020 se Puljujärvi vrátil do NHL.

Zakopal válečnou sekeru s Edmontonem, nechal se generálním manažerem Kenem Hollandem přesvědčit ke comebacku.

Obnovené angažmá u Oilers opakovaně vypadalo velmi slibně, jenže ani tentokrát se nyní čtyřiadvacetiletý Seveřan nevyvaroval slabších zápasů. Večerů, kdy byla jeho hra tak matná, že člověk dumal, zda vůbec rychlý, silný a tuze šikovný forvard chodí na led.

A to byl také důvod, proč Holland po ročníku 2021/2022 o Puljujärvim mluvil obezřetně. Nechtěl se ukvapovat a rozhodně odmítl vyslovit nějaký závazek vůči rodákovi ze švédského Älvkarleby. "Musím si to promyslet," pověděl na tiskové konferenci.

"Druhou polovinou sezony se Jesse protrápil," připomněl Holland, že se Puljujärvi v klíčové fázi ročníku opět z kluziště, obrazně řečeno, vypařil. Zničehonic jakoby už poněkolikáté v kariéře zcela zamponěl hrát hokej.

Ostatně vícero fanoušků i novinářů už přišpendlilo pravému křídlu se třináctkou na zádech visačku "enigma." Záhada, tajemství.

Holland vidí příčinu Puljujärviho výkonnostních pádů v sebevědomí. "Přišel o něj, načež se začal propadat sestavou," upozornil. Možná to je skutečně tak prosté, každopádně jestli v NHL je někdo, kdo dokonale připomíná Jekylla s Hydem, je to právě Puljujärvi.

Jednou za hrdinu, jindy za mizeru.

Od Edmontonu už dostal tolik šancí naplno prorazit, přesto se s kanadským klubem v minulosti dokázal rozkmotřit, a výsledkem veškeré časové i finanční investice je osobní maximum ve výši 36 bodů. To McDavid, kapitán Oilers, letos opět pokořil magickou stovku.

I s ohledem na to, jakých počinů jsou schopni McDavid s Leonem Draisaitlem, je Puljujärvi zkrátka zklamáním a nikdo by se příliš nedivil, kdyby nad ním Holland zlomil hůl. Ale ten i přes výše zmíněné komentáře nakonec podepsal s juniorským mistrem světa novou smlouvu.

Na rok, na tři miliony dolarů.

Kdo dění v zámořské soutěži sleduje do detailu, překvapený není. Puljujärvi byl přihlášený k arbitráži, bylo takřka jisté, že v Edmontonu přece jen zůstane. Zajímavější otázkou je ovšem to, zda konečně u Olejářů prožije opravdový průlom. Věříte mu?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.