bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Pořád stejné starosti. Red Wings budou řešit brankoviště

16. března 16:02

David Zlomek

Jestli má Detroit jednu bolístku, tak je to brankoviště. Už delší dobu se nedaří najít pravou jedničku, na kterou by se mohl tým spolehnout. Ostatně, od sezony 2019/20 se nepodařilo ustálit žádné brankařské duo. Yzermanův letní úkol tak zní jasně, posílit brankoviště.

Trumfem měl být Alex Nedeljkovič, jehož Red Wings získali před rokem z Caroliny. Společně s ním měl tvořit dvojici sedmadvacetiletý Ville Husso. Poměrně právem se tak mluvilo o tom, že pokud půjde vše, jak má, mají Red Wings vyřešeno brankoviště na dlouhou dobu.

Nicméně věci nešly tak, jak měly.

Nedeljkovičovi absolutně nevyšel začátek sezony, měl úspěšnost zákroků dost pod devadesát procent. Situace zašla tak daleko, že v lednu zamířil dokonce na farmu.

Red Wings museli už v listopadu zatáhnout za ruční brzdu, a to v podobě zisku Magnuse Hellberga z waiver listiny. 

Do konce sezóny však zbývá pouhý měsíc a Red Wings play off vypustili. Je tedy čas střádat plány na další sezonu – konkrétně, kdo doplní Villeho Hussa, jenž na rozdíl od Nedeljkoviče nezklamal. 

Steve Yzerman, generální manažer Detroitu, má o něco ulehčenou situaci, jelikož v létě končí smlouvy Hellbergovi i Nedeljkovičovi. To Husso má kontrakt na další dvě sezony.

Jednou z možností je pochopitelně jednoho ze zmíněných prodloužit, ale s tím se moc nepočítá. Velká budoucnost se předpovídá Sebastianovi Cossovi, avšak není jisté, jestli je připraven na roli jedničky. 

Naopak se dá čekat, že díky množství nabraných draftů bude moct Yzerman měnit s jinými týmy. Stejně jako loni, kdy za třetí kolo získal Hussa. 

Druhou možností je trh s volnými hráči. Smlouvy končí spoustě veteránům (Quick, Varlamov či Talbot), najdou se ale i zajímavá a mladší jména. Jistě, není samozřejmé, že ve stávajících klubech nepodepíší nové smlouvy, ale například Tristan Jarry by mohl být dobrým doplňkem, stejně jako Adin Hill. 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.