bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Odměna pro Nedeljkovice. Od Pittsburghu obdržel dvouletou smlouvu

21. června 17:00

Jan Vojkůvka

Brankář Alex Nedeljkovic bude i v příštích dvou letech hájit brankoviště Pittsburghu Penguins. S generálním manažerem Kylem Dubasem podepsal nový dvouletý kontrakt, který mu ročně zajistí 2,5 milionu dolarů. Oproti předchozí smlouvě si polepší o rovný milion dolarů.

Nová smlouva byla podepsána ve čtvrtek večer a Nedeljkovic byl zvýšením platu odměněn za výkony, které v uplynulé sezoně odváděl. Zejména on totiž v závěru základní části držel akcie Pittsburghu hodně vysoko. 

Nedeljkovic v polovině března převzal post jedničky od Tristana Jarryho, jehož výkony začaly být hodně nestabilní, a vychytal devět výher ze 14 zápasů, do kterých naskočil od první minuty. Nakonec ani to nestačilo a Penguins zaostali za postupem do play-off o tři body.

Už po konci základní části Nedeljkovic vyjádřil touhu zůstat v Pittsburghu i v další sezoně a příliš se mu nechtělo testovat trh s volnými hráči. „Myslím, že pokud máte dobrou týmovou chemii, dobré vztahy s každým, je pro vás opravdu snadné chtít hrát pro kluky vedle vás, bavit se a být nadšený i z pouhého příchodu na kluziště. Takže ano, rád bych se vrátil,“ říkal v dubnu. 

Gólman, který v NHL chytal také za Carolinu a Detroit, v uplynulé sezoně naskočil celkem ke 38 zápasům, v nichž zaznamenal průměr 2,97 gólu na zápas a úspěšnost 90,2 %. Drtivou část roku dělal dvojku za Jarrym, s jehož výkony ve druhé polovině sezony ale trenéři nebyli příliš spokojeni a v březnu začali více sázet právě na Nedeljkovice.

Tomu se dokonce povedlo v deseti zápasech za sebou zajistit svému týmu alespoň bod, čímž se stal teprve jedenáctým brankářem v historii Penguins, který tak dlouhou bodovou šňůru zaznamenal. Tím si také řekl o mnohem větší vytížení v nadcházející sezoně.

Přestože Nedeljkovic obdržel zvýšený plat na příští dva roky, v tuto chvíli není jisté, v jaké pozici do nové sezony půjde. Jarry má totiž smlouvu ještě na čtyři sezony s ročním platem 5,375 milionu dolarů. Pittsburgh pravděpodobně bude chtít ho podržet na postu jedničky týmu. 

Pokud by ale navázal na neuspokojivé výkony ze závěru sezony 2023/24, tak Nedeljkovic dostatečně prokázal, že je schopný post jedničky zastávat.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.