NHL.cz na Facebooku

Od Paříka po nováčky. Gólmani se těší na velký kemp do Rokycan

27. června 2020, 16:20

Martin Voltr

Už tradičně patří první prázdninový měsíc rovněž společnému soustředění brankářů všech mládežnických reprezentací, letošek nebude výjimkou. Nejtalentovanější čeští muži v masce se opět sejdou na zimním stadionu v Rokycanech.

36 brankářů a 19 trenérů. To jsou dvě zásadní čísla soustředění, které letos proběhne v Rokycanech od 13. do 17. července. Gólmany opět čeká pestrý program, rozděleni do dvou skupin vyrazí na led dvakrát denně, pečlivě se ale budou věnovat i suché přípravě.

Chybět nebudou ti nejzkušenější, které česká mládežnická scéna nabízí a kteří se začínají prát o mistrovství světa do dvaceti let. Tedy Lukáš Pařík, Nick Malík či Jan Bednář.

Právě tito mazáci zároveň poslouží coby vzory mladíkům, jež čeká vůbec první reprezentační akce v životě. Z kategorie U16 dorazí čtrnáct brankářů a jejich tréninkové „výkony“ bude na dálku pečlivě sledovat trenér Karel Beran, aby si udělal obrázek o nejvážnějších aspirantech na národní dres pro zápasové akce.

V reportáži HokejkaTV si můžete připomenout, jak probíhal loňský kemp. Na něm gólmanům radil třeba i Ondřej Pavelec, který nebude scházet ani letos:

Nominace na brankářský kemp
U20
Jan Škorpík
(Sparta Praha), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs, WHL), Šimon Zajíček (Litvínov).
U19
Nick Malík
(Třinec), Pavel Čajan (Liberec), Jan Bednář (Karlovy Vary), Jakub Málek (Vsetín), Oldřich Cichoň (Sparta Praha).
U18
Daniel Král
(Liberec), Tomáš Suchánek (Třinec), Filip Maláč (Jihlava), Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Lukáš Klika (TuTo Hockey, Finsko).
U17
Štěpán Vopravil
(Liberec), Lukáš Malant (TuTo Hockey, Finsko), Štěpán Maleček (Karlovy Vary), Michael Schnattinger (Kometa Brno), Jakub Vondraš (Plzeň), Jan Špunar (Olomouc), Mario Žalčík (JYP Jyväskylä, Finsko), Ondřej Bizoň (Ilves Tampere, Finsko).
U16
David Tuhý
(Litvínov), Michael Hrabal (Sparta Praha), Matyáš Petříček (Liberec), Daniel Forst (Mladá Boleslav), Adam Černý (Jihlava), Jan Kasal (Hradec Králové), Lukáš Matěcha (Pardubice), Daniel Jansa (Tábor), David Brodecký (Lions Curych, Švýcarsko), Jan Kavan (Kometa Brno), Adam Dybal (Havířov), Jakub Smolka (Vítkovice), Tomáš Málek (Zlín), Martin Neckář (Tigers Langnau, Švýcarsko).
Realizační tým
Trenéři brankářů
Radek Toth, Martin Láska, Jaroslav Kameš, Ondřej Pavelec, Radek Jirátko, Benjamin Sequens, Václav Fürbacher, Lukáš Mensator, Jiří Sklenář, Vratislav Vajner, Rostislav Košárek, David Kovářík, Martin Falter, Jiří Černoch, Stanislav Hrubec, Radim Žižka, Václav Pipek, Michal Mařík, Jan Švaříček
Lékař
MUDr. Vojtěch Třebický
Kustodi
František Ptáček a Jaroslav Hamza

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];