NHL.cz na Facebooku

Kane má další průšvih. Manželka ho obvinila ze sázek na vlastní zápasy

1. srpna 10:40

Ondřej Mach

Hodně co vysvětlovat nejspíš bude muset útočník Evander Kane. Hokejista San Jose Sharks čelí vážnému obvinění, podle kterého sázel na vlastní zápasy a záměrně se snažil prohrávat kvůli zisku z hazardu.

S obviněními přišla Kaneova manželka Anna. Ta na svém instagramovém účtu o víkendu zveřejnila několik příspěvků o tom, kam až se údajně dostala jeho závislost na hazardu. 

„Jak může NHL nechat závislého na hazardu stále hrát, když evidentně sází na utkání, aby vyhrál peníze? Hmm, možná to někdo musí řešit,“ napsala na sociální síť.

„Může se někdo zeptat Garyho Bettmana (komisař ligy, pozn. red.), proč nechali hráče sázet na jejich vlastní zápasy? Sázet a vyhrávat s bookmakery?“ stálo v dalším příspěvku. 

Anna Kaneová kromě toho hvězdu San Jose nařkla z toho, že si užívá na dovolené v Evropě, mezitím co jejich rodinný dům zabavuje banka. Kane ji měl prý také požádat o prodej snubního prstenu, aby si vůbec mohla dovolit kojeneckou výživu pro roční dceru.

Finanční problémy devětadvacetiletého útočníka a jeho sklony k hazardu jsou dobře známé. V roce 2019 ho žalovalo kasino v Las Vegas, kterému údajně dlužil 500 tisíc dolarů. Dluh tehdy měl vzniknout během play off série proti Golden Knights.

Letos v lednu pak Kane zažádal o osobní bankrot. Zámořské zdroje později informovaly, že dlužná částka narostla na těžko uvěřitelných 613 milionů dolarů. Za astronomickou částkou je půjčka ze září roku 2018, kterou hokejistovi udělila banka z Arkansasu.

Reakce NHL na sebe nenechala dlouho čekat. „Integrita naší hry je vysoká, liga tato obvinění bere velmi vážně. Máme v úmyslu provést úplné vyšetřování a v tuto chvíli situaci nebudeme dál komentovat,“ uvedla liga na Twitteru. 

Krátké vyjádření prostřednictvím emailu poskytl agentuře AP tiskový mluvčí Sharks: „Dnes jsme byli v kontaktu s NHL kvůli vážným obviněním vzneseným proti Evanderovi Kaneovi. Podporujeme úplné a transparentní vyšetřování situace, abychom udrželi integritu hry v souladu s hodnotami našeho týmu.“

Sám Kane se zatím k obviněním nijak nevyjádřil.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];