NHL.cz na Facebooku

Dva zásadní podpisy pro Flames. Calgary odvrátilo nevyzpytatelné arbitráže

3. srpna 14:00

Tomáš Zatloukal

Hotovo, hlásí z Calgary. Plameny mají pod smlouvou kompletní soupisku, generální manažer Brad Treliving vyřešil poslední dva otazníky v jediný den. To když se krátce před naplánovanými arbitrážemi dohodl s hokejisty se statusem RFA. A to s produktivním forvardem Andrewem Mangiapanem a Oliverem Kylingtonem, který má za sebou průlomovou sezonu. Po čerstvých podpisech zbývá Flames pod platovým stropem ještě 2,7 milionu dolarů.

Mangiapane s Kylingtonem se ke slyšení před soudcem přihlásili sami.

Na rozdíl od Matthewa Tkachuka, u něhož šlo o verdikt kanadského klubu. Calgary chtělo zamezit tomu, aby někdo hvězdnému Američanovi předložil takzvanou nabídkovou listinu. Treliving i díky tomu mohl Tkachuka vytrejdovat za velmi slušné odstupné.

To zahrnovalo i Jonathana Huberdeaua, právě jeho pasy by měl nově zakončovat Mangiapane. Šestadvacetiletý šikula má za sebou životní ročník, blýskl se 35 góly a rovnou dvacítkou asistencí.

Treliving se s ním dokázal dohodnout na kontraktu, který těžko někdo bude hodnotit jako brutální přešlap. Vždyť si Mangiapane v průběhu tří sezon vydělá v uvozovkách pouhých 17,4 milionu dolatů (5,8 milionu ročně). Spekulovalo se o tom, že pokukuje po sedmimilionové gáži.

Ještě lépe vypadá z pohledu Plamenů smlouva pro Kylingtona. Flames zaplatí za dva roky Švédových služeb celkem pět milionů.

Ano, oproti 750 tisícům, co Kylington bral v sezoně 2012/2022, je to pořádné přilepšení, nicméně pětadvacetiletý bek konečně naplno prorazil a odehrál 73 zápasů. A nutno podotknout, že ve velkém stylu.

Kylington průměrně odbruslil přes 18 minut, vytvořil si osobní maxima také v počtu bodů (31) i branek (9). Lichotily mu analytické údaje, což je další argument pro tvrzení, že Treliving odvedl při jeho podepsání velmi dobrou práci. 

Dá se očekávat, že Kylington bude na svém postu patřit k premiantům, když během příštích dvou let dojde řeč na oblíbené téma "cena/výkon".

Calgary navíc zbyl manévrovací prostor pod platovým stropem, díky němuž může ještě přiživit své šance na postup do play-off a úspěch v něm. Po odchodech Tkachuka a Johnnyho Gaudreaua měl být kádr v troskách, opak je pravdou.

Zůstal konkurenceschopný a Treliving má vícero cest, jak s ním dál nakládat. Zdánlivě nevyhnutelná přestavba od píky se odkládá.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];