bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Dallas sehnal nástupce Klingberga! Trucování je u konce, dravý Švéd opouští Manhattan

22. září 2022, 15:15

Tomáš Zatloukal

Přestavte si, že máte talentu na rozdávání, ale stejně je vaše šance prosadit se do základní sestavy newyorských Rangers prakticky nulová. K vzteku, viďte? Nils Lundkvist se frustrující situaci – napravo u Jezdců hrají v defenzívě čerstvý kapitán Jacob Trouba, vítěz Norrisovy trofeje Adam Fox a devatenáctka draftu Braden Schneider – rozhodl vyřešit žádostí o trejd. Generální manažer Chris Drury mu vyhověl velmi rychle, do dvou týdnů. Obchodního partnera našel ve Hvězdách.

Drurymu se povedlo za Lundkvista vyjednat náramné, byť vícero podmínkami orámované odstupné.

V Texasu nutně sháněli výpomoc na pravou stranu obrany po odchodu Johna Klingberga, jejich zájem o dvaadvacetiletého borce se skvělou rozehrávkou a útočnými instinkty obecně byl zcela logický.

Vždyť se tu bavíme o hráči draftovaném v roce 2018 v závěru úvodní rundy, co už v NHL něco odehrál a má potenciál hrát v prvním, případně druhém páru. Zkrátka odtučněná, ovšem perspektivní verze Klingberga.

Drury si byl vědom, jak moc Stars o zkvalitnění své defenzívy stáli, a vyjednal si dva podmíněné draftové výběry.

A to první volbu v příštím roce, která se o sezonu posune, pokud by Dallas napřesrok vybíral v TOP 10 (což samozřejmě Hvězdy neplánují, mají opět vysoké ambice).  A čtvrté kolo v roce 2025, z něhož se může stát třetí, když Lundkvist za nadcházející dvě sezony nasbírá 55 a víc bodů. 

 Coby nováček zvládl v ročníku 2021/22 jen čtyři, nicméně na farmě mu to šlo výrazně líp. Za Hartford Wolf Pack zaznamenal jen 179 centimetrů vysoký zadák solidních 15 bodů. A to se dost potýkal s přechodem na severoamerická kluziště.

"Doufal jsem, že to bude jednodušší," přiznal pro NHL.com.

Lundqvist má na mnohem lepší čísla. Své umění ukázal třeba na loňském světovém šampionátu v lotyšské Rize. Za tři mače asistoval hned u pěti branek a ukázal, že tvoření hry je mu vlastní. V tom se skrývá jeho největší síla.

"Dallas věří v mé kvality a to je pro mě vzpruha. Cítím, že mám dobrou příležitost ukázat, co umím. Moc se těším na kemp," podotkl Lundqvist s tím, že zná vícero plejerů v organizaci Stars.

I to by mu mohlo pomoct prorazit. A částečně zastat Klingbergovu práci.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.