bahis siteleri

NHL.cz na Facebooku

Blümel pokračuje v Dallasu, smlouvu prodloužil o rok

23. června 0:57

Marek Hedbávný

Útočník Matěj Blümel pokračuje v organizaci Dallasu – se Stars prodloužil smlouvu o jeden rok. Jak informuje portál CapFriendly, jde o dvoucestný kontrakt: v NHL by si během něj vydělal 775 tisíc dolarů, na farmě potom 175 tisíc.

Čtyřiadvacetiletý křídelník působil u Stars druhým rokem, v NHL dostal čuchnout dohromady k šesti utkáním.

Celou letošní sezonu strávil na farmě v AHL: se 62 body ze 71 utkání šlo o druhého nejproduktivnějšího hráče Texasu, s 31 góly dokonce o jeho nejlepšího střelce. Přesvědčil také v play off, kde v sedmi zápasech zapsal devět bodů. „Cítím, že jsem zase o dost blíž k NHL. Stal jsem se daleko lepším hráčem," líčil Blümel v nedávném rozhovoru pro Hokej.cz.

Prvního července se měl stát chráněným volným hráčem, navzdory silné konkurenci v ambiciózním klubu ale zaječí úmysly nemá – s předstihem se proto dohodl na prodloužení smlouvy, byť pouze za finanční ligové minimum.

„Cítím, že jsem zase o dost blíž k NHL. Stal jsem se daleko lepším hráčem." 

Dveře do hlavního týmu Dallasu mu může v nadcházejícím ročníku pootevřít předpokládaný konec kariéry legendárního Joea Pavelskiho. Kontrakty končí také matadorům Craigu Smithovi a Mattu Duchenemu.

„Dallas je teď nabitý a každý rok staví kádr na Stanley Cup," uvědomuje si bronzový medailista z MS 2022. „Můj cíl je ale pořád stejný. Abych řekl pravdu, při podpisu smlouvy jsem ani nevěděl, jak těžké to bude, abych se do NHL dostal. Ale teď vím, že jsem ušel dlouhou cestu a jsem blízko."

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.