NHL.cz na Facebooku

A zase on! Palát se hlasitě hlásí o Conn Smythe Trophy

25. června 14:46

David Zlomek

V životě máte tři jistoty. Smrt, daně a Ondřeje Paláta ve správný čas na správném místě. Český útočník to v noci zase potvrdil, svým gólem rozhodl o tom, že se finálová série vrací do Tampy Bay.

Avalanche to přitom měli krásně nalajnované. Když Makar v třetím dějství srovnal, fanoušci by nejradši vytáhli Pohár, který už čekal v útrobách stadionu. Jenže…

Jenže šest minut před koncem Palát po hezké akci prostřelil Kuempera a v aréně nastalo hrobové ticho.

„Na lavičce jsme se cítili dobře. Pořád jsme si říkali, ať makáme dál a nevypouštíme to. Nakonec jsme měli super střídání a dali gól,“ popisoval utkání Palát. „Byla to pro mě jen lehké střela. Chtěl jsem to trefit z první a naštěstí to tam prošlo,“ dodal se skromností sobě vlastní.

Právě on je pro taková utkání jako stvořený. Byl to jeho dvanáctý vítězný gól v play off. Z aktivních hráčů má více jen Pavelski (14) a Malkin (13). Co se Čechů týče, historicky kraluje Jágr s šestnácti brankami.

„Je to opravdu pozoruhodné,“ dodal Steven Stamkos. „Vždycky si najde cestičku k tomu, aby tam nějaký gól šoupl,“ pokračoval ještě kapitán Blesků.

„Jo, vždycky to nějak dokáže,“ dodal i útočník Pat Maroon. „Ale je to proto, že hraje správně. Hraje tvrdě a chodí tam, kde to bolí, hraje celoplošný hokej. Zákonitě pak přijde odměna.“

Díky gólu už se Palát prodřel do elitní desítky bodování play off. Kupříkladu hvězdný MacKinnon má pouze o dva body víc. Jinými slovy, pokud by Tampa Bay dokázala celou sérii otočit a Palát by třeba vstřelil ještě jeden vítězný gól, byla by debata o kandidátovi na trofej pro nejužitečnějšího hráče play off velice zajímavá.

Není sporu o tom, že by si ji Palát zasloužil. Play off, to je jeho. Asi nikdo nevysvětlí, proč to tak je, ale na to se historie neptá. S vyřazovacími boji se z Paláta stává elitní hráč, bez kterého by Blesky jen těžko zažívaly poslední úspěchy.

„Hraje s nejlepšími hráči světa a vždycky je ten poslední, o kom veřejnost mluví. Ale když se na něco zeptáte jeho spoluhráčů z lajny, mluví v podstatě jenom o něm,“ dodal výstižně Jon Cooper, trenér Blesků.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

'];