Zacha se s Devils nedohodl a je domluvený s Omskem. Odejde do Ruska?

9. září 2019, 16:13

Jan Vojkůvka

Šestka draftu 2015 a omezeně volný hráč New Jersey Devils, Pavel Zacha, podle nejnovějších informací přeruší svou zámořskou kariéru. Český hokejový útočník se s Devils nedokázal dohodnout na nové smlouvě a odchází do KHL, kde bude hrát za Avangard Omsk.

Informace o odchodu Pavla Zachy do Ruska se začala šířit díky komentátorovi NHL na ruské verzi Eurosportu a novináři deníku Sport-Express Igoru Eronkovi. New Jersey ani Omsk prozatím oficiální stanovisko nevydali a známé nejsou ani bližší podrobnosti, na jak dlouho by měl Zacha do KHL odejít. 

Dvaadvacetiletému útočníkovi v Devils vypršela po uplynulé sezoně smlouva a stal se chráněným volným hráčem. Jednání o nové smlouvě ovšem žádný kýžený výsledek nepřineslo a navíc Zacha nemohl využít služeb arbitráže, na níž mu scházela jedna odehraná sezona v NHL.

Český centr v minulé sezoně kvůli nevýrazným výkonům dokonce putoval na farmu v Binghamtonu, kde v pěti zápasech nasbíral pět asistencí. Dostal zpátky důvěru u hlavního týmu a nakonec v 61 odehraných zápasech nastřílel 13 branek, což je jeho nové osobní maximum v zámořské soutěži. K tomu přidal 12 nahrávek. 

Důležitou roli ovšem zastával i v obranné hře týmu a svou prospěšnost dokazoval i v jiných aspektech hry než pouze v útoku. Není tak divu, že byl využíván při hře v oslabení. Prostor ale dostával i v přesilovkách, ve kterých dal čtyři branky. 

Zacha v NHL odehrál celkem 201 zápasů, ve kterých dal 29 branek a přidal 47 asistencí. Vzhledem k tomu, že dostal od Devils kvalifikační nabídku, udrží si New Jersey na něho práva i v době, kdy nebude v NHL hrát. 

Aktualizováno: Podle dostupných informací Zacha ještě s Omskem smlouvu neuzavřel. Je tedy možné, že stále v NHL setrvá a pouze vytváří tlak na zástupce Devils kvůli jednání o novém kontraktu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.