Zabojuje Calgary o smlouvu Bena Bishopa?

21. dubna 2017, 18:00

David Panuška

Calgary sice splnilo dílčí úspěch, kterým byl postup do play-off, nic více ale tento kanadský celek nepřidal. Po čtyřech zápasech byly Plameny poslány na dovolenou Anaheimem. Po domácích porážkách se navíc na internetu objevují spekulace o nové jedničce Flames, může jí být Ben Bishop?

Brian Elliott letos zdaleka neukázal to, co se od něj očekávalo. Zkušený brankář byl vyměněn během draftu ze St. Louis za celkou 35. volbu v draftu a podmíněné třetí kolo v draftu za rok. V sezóně Elliott zaznamenal 91% úspěšnost zákroků. V play-off odchytal všechny zápasy a svou úspěšnost zastavil dokonce na 88%. Nic moc, říkají si v Kanadě. 

Náhradou může být Ben Bishop, který se v okurkové části sezóny bude s největší pravděpodobností stěhovat jinam. Hodně se mluví o nově vznikajícím týmu z Las Vegas, do hry by ovšem mohly vstoupit také Plameny. 

Již minulé léto proběhlo jednání mezi Flames a Lightning ohledně Bishopa. Ještě než se přišlo s nabídkou nějakého trejdu, přišel draft, kde právě došlo k výměně. Elliott zamířil do Flames a výměna byla na spadnutí. Bishop zůstal na slunné Floridě. „Myslel jsem si, že to bylo blízko. Zas tak blízko to ale nebylo,“ promluvil o možném přesunu na Západ na Světovém poháru americký brankář.

„Byl jsem trochu ve smyčce. Myslel jsem si, že jsme se dostali někam dál. Oni ale pak vyměnili Briana Elliotta. Takže jsme se k nějakému podpisu nebo vyjednávání vůbec nedostali,“ dodával naposledy brankář Los Angeles Kings.

Generální manažer Flames Brad Treliving bude v létě opět řešit situaci v brankovišti jeho týmu. Nejlogičtějším cílem se stává právě Ben Bishop, jenž bude nejkvalitnějším brankářem na trhu. V organizaci sice albertský tým má talentované brankáře, Bishop by ovšem pravděpodobně vystrčil všechny.

Calgary Flames nemají aktuálně moc volného prostoru, hodně zabírají klíčoví hráči. Každopádně smlouva končí jak Elliottovi, tak i Johnsonovi. Podepsána není ani trojice zkušených a důležitých obránců. Jde o Dennise Widemana, Michaela Stonea či Deryka Engellanda.

Dá se ale počítat, že Treliving podrží obránce Giordana, Brodina a Hamiltona pro expanzivní draft. Z útočníků to bude nejspíše Frolík, Monahan, Gaudreau a Granlund. Právě brankoviště bude nejdůležitější řešenou části během léta, je možné, že si Flames podrží Johnsona a podepíší Bishopa. Elliott by se tak opět po roce stěhoval. 

Všechno ukáže léto, již nyní ale spekulace nabírají na rychlosti a živosti. Okolo Bena Bishopa bude kroužit nejeden klub a určitě to bude zajímavý boj. Na vše si ale musíme počkat minimálně do léta.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.