Veterán si dává pauzu, Justin Williams se rozhodl odpočinout si od hokeje

2. září 2019, 20:55

Matěj Hodoval

Patřil mezi to nejzkušenější, co bylo na trhu s volnými hráči k mání. Nyní je jasné, že v nejbližší době se po kluzištích National Hockey League Justin Williams prohánět nebude. Sedmatřicetiletý veterán se totiž rozhodl odpočinout si od hokeje.

Justin Williams byl vloni jednou z hlavních postav celku z Caroliny. Překvapivý výsledek Canes řídil s kapitánským céčkem na hrudi, také ve sedmatřiceti letech byl stále produktivní, když v 82 zápasech základní části nasbíral 53 kanadských bodů (23+30). 

Ani ve vyřazovací části nepolevil, na pohádkové jízdě Hurikánů se podepsal sedmi body v patnácti zápasech a opět dostál své přezdívce “Mr. Game 7,“ v prvním kole play-off proti Washingtonu totiž připravil vítěznou trefu pro Brocka McGinna.

Minimálně na začátku příští sezony se však Hurricanes budou bez svého kapitána muset obejít.

„Toto je poprvé v životě, kdy jsem cítil nejistotu o svých ambicích ohledně hokeje. Co si pamatuji, do této chvíle jsem v mimosezonním období to byl jen hokej a dělal jsem vše potřebné pro přípravu na nadcházející sezonu. Kvůli mé současné nerozhodnosti a bez fyzické i psychické oddanosti, na kterou jsem byl zvyklý, jsem se rozhodl od hry odstoupit,“ vzkázal Williams.

S jeho jménem byl během léta nejčastěji spojován návrat do Raleigh, zájem o něj byl i ze strany klubu, nicméně kanadský forvard se nakonec rozhodl takto.

Jako správný lídr však Williams nechce, aby se okolí věnovalo jemu. „Je důležité, aby byla pozornost věnována současnému, velmi talentovanému, mužstvu. Tu organizace Hurricanes shromáždila a připravuje se stavět na minulé sezoně,“ vzkazuje sympaťák.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.