Švýcar Fiala se dohodl s Minnesotou na dvouletém pokračování

12. září 2019, 7:00

Matěj Hodoval

S blížícími se přípravnými kempy začíná v National Hockey League přibývat i podpisů. Na nové smlouvě se s organizací Minnesoty dohodla posila z průběhu minulé sezony a útočník s českými kořeny – Kevin Fiala.

„Předložili jsme mu férovou nabídku, rozhoduje se. Chceme ho podepsat co nejrychleji, protože pokud vynecháte tréninkový kemp, nemáte tak dobré šance, že vaše sezona bude úspěšná,“ zněla slova generálního manažera Billa Guerina, jenž se takto vyjádřil v nedávném rozhovoru pro The Athletic.

A mnoho času na rozhodování Fiala nepotřeboval.

Švýcarský reprezentant nakonec kývl na dvouleté setrvání v divočině. Rodák ze St. Gallenu ukrojí z platového stropu Minnesoty průměrně tři miliony dolarů. Celkem si Fiala přijde na šest milionů – první rok vydělá 2,5 mil., ten následující pak o milion více. Po vypršení kontraktu bude omezeným volným hráčem (RFA).

Do Státu hokeje přišel mladík s českými kořeny v průběhu minulého ročníku, když se domluvily organizace Wild a Predators na výměně jeden za jednoho. Pro získání Kevina Fialy obětovali Divočáci finského forvarda Mikaela Granlunda.

Ještě v dresu Predators nastoupil k šestačtyřiceti zápasům a přispěl dvaatřiceti kanadskými body (10+22). Po přesunu na konci února aktuálního roku stihl v novém působišti odehrát třiadvacetiletý křídelník devatenáct duelů, v nichž třikrát pálil ostrými a čtyřikrát asistoval. 

Z individuálního hlediska to pro 178 centimetrů vysokého Švýcara byla druhá nejúspěšnější sezona v nejlepší hokejové lize světa. Svého dosavadního bodového maxima dosáhl Fiala v sezoně 2017/2018, kdy mu ve statistikách svítilo po osmdesáti utkáních 48 bodů.

Když byl Fiala v roce 2014 draftován z celkově jedenácté pozice, viděli v něm mnozí velkou hvězdu. Rychlonohý útočník se v NHL neztratil, nicméně svůj velký potenciál zatím úplně nenaplnil. Využije férovou smlouvu, aby ukázal, že může být hvězdou? 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.