Série nekončí! Hall bodoval ve 26 zápasech v řadě a šlape na paty velikánům

7. března 2018, 17:00

Petr Sumbal

Pan nezastavitelný. Takovou přezdívku by si mohl vysloužit Taylor Hall za svou úžasnou bodovou sérii, kterou stále prodlužuje. Neskončila ani zápasem s Montrealem. Ten pomohl útočník New Jersey zdolat dvěma asistencemi a bodoval už tak ve svém šestadvacátém zápase v řadě. Úctyhodné.

Běží poslední minuta první třetiny, New Jersey už vedou nad Montrealem 3:0 a hrají přesilovku. Po vyhraném vhazování posílá Sami Vatanen kotouč napravo, kde už čeká s napřaženou holí Taylor Hall. Ten si ještě puk zpracuje a až pak zápěstím vystřelí. Brankář Lindgren puk vyráží jen před sebe, přichází pohotová dorážka Travise Zajaca a je to 4:0. Ale co je hlavní, Hall prodlužuje svou sérii zápasů, ve kterých bodoval, na číslo 26.

Ve druhé třetině si pak Taylor Hall připsal ještě jednu nahrávku na gól Patricka Maroona a výrazně tak přispěl k tomu, že Devils po třech prohrách v řadě zase vyhráli a dál se rvou o play-off. Hlavně díky němu.

Během série šestadvaceti obodovaných utkání stihl Taylor Hall nasázet osmnáct branek a na dalších dvacet svým spoluhráčům nahrát. Taky ale tři utkání kvůli vynechal kvůli zranění palce u ruky. To ho však nezastavilo a od té doby, co se vrátil na led, bodoval už devatenáctkrát po sobě, což je nejdelší bodová šňůra v probíhající sezoně NHL.

Pojďme se ale držet čísla 26 a nepočítejme tři zápasy, do kterých Hall nemohl nastoupit, jako stopku úctyhodné série. Taková vytrvalost se totiž jen tak nevidí. Naposledy 26krát v řadě bodoval v sezoně 2015/16 Patrick Kane a za posledních třicet let měli delší bodovou sérii už jen opravdoví velikáni Steve Yzerman (28), Mats Sundin (30) a Mario Lemioux (46).

Sám Hall však čísla příliš neřeší a o těchto statistikách ani nejspíš neví. Zajímá ho totiž v první řadě to, jak si vede tým. „Když jsem na ledě, jakoby se všechno odráželo mým směrem. Je skvělé, jak se mi daří, ale důležité je jen to, abych byl součástí týmu, který si zahraje o Stanley Cup. Pokud tomu můžu mými body přispět, tak je to super.“

Zatím tomu vše nasvědčuje. Devils jsou čtvrtí v Metropolitní divizi a drží jednu ze dvou divokých karet pro play-off. Sám Hall neustále stoupá kanadským bodováním ligy, nejnověji se vyhoupl se svými 76 body (30+44) už na deváté místo. Útočí tak na svou nejlepší sezónu, kterou prožil před čtyřmi lety ještě v dresu Edmontonu. Tenkrát si připsal bodů osmdesát.

Právě v Edmontonu měla být původně budoucnost tohoto kanadského útočníka. Oilers si ho v roce 2010 vybrali jako jedničku draftu a chtěli na něm postavit své budoucí úspěchy. Jenže nestalo se. Přicházely další a další jedničky draftu a Edmonton se ne a ne zvednout ze dna tabulky. A tak se rozhodl Halla vyměnit do New Jersey za čistě defenzivního obránce Adama Larssona.

Kdekdo se této výměně podivoval, ale zdálo se, že udělal Edmonton dobře. Hned v první sezoně bez Halla se Oilers podívali do play-off, naopak New Jersey se bitvy o Stanley Cup netýkaly. Sám Hall nijak netajil, že je to pro něj velké zklamání, vždyť play-off si ještě nikdy nezahrál.

Až letos by mu mohlo vyjít. Jemu ano a Edmontonu ne.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.