Roberto Luongo vychytal premiérovou výhru a v tabulkách přeskočil Terryho Sawchuka

11. ledna 2017, 14:00

David Panuška

Martin Brodeur, Patrick Roy, Ed Belfour, Curtis Joseph a ... Roberto Luongo! Sedmatřicetiletý brankář se dostal do společnosti těch nejlepších brankářů NHL dle vyhraných zápasů. V noci z pondělka na úterek vychytal hokejisty New Jersey, připsal si výhru číslo 448 a v historických tabulkách přeskočil na páté pozici Terryho Sawchuka.

Speciální večer čekal na montrealského rodáka v Prudential Center. Nejenže pochytal všech osmadvacet střel, ale připsal si také rekordní výhru. Pro Luonga to navíc bylo 73 čisté konto ve své kariéře, v historických tabulkách mu patří jedenácté místo. „Jsme rádi i za něj. Ukazuje věrnost tomu, v čem je dobrý. Je to neuvěřitelný profesionál,“ pronesl na adresu Luonga Tom Rowe, generální manažer a trenér v jedné osobě.

Vzestup by to nemusel být poslední. Ještě v této sezóně může svoji pozici vylepšit, na Curtise Josepha mu aktuálně chybí pouhých šest vyhraných utkání. Třetí Ed Belfour byl poté na vítězné straně celkem v 484 případech.

Luongovi se povedlo vyrovnat Terryho Sawchuka již čtyři dny před štědrým dnem, od této doby ovšem jeho celek prohrál hned tříkrát, když byl v brance. V posledních utkáních byl zase zkušený brankář zraněný, a tak chytal jeho kolega James Reimer.

Pro kanadského brankáře mohla být tato výhra ještě o něco zajímavější. Na druhé straně totiž stál dlouholetý kamarád a bývalý spoluhráč z Vancouveru - Cory Schneider. Luongo byl po utkání ale skromný a své úspěchy si nepřipouštěl. „Chci vychytat nějaké výhry, naším cílem je dostat se do play-off. To je přesně to, na co se soustředím nejvíce,“ dodal sedmatřicetiletý brankář.

Když se podíváme na další milníky, které by mohl Luongo ještě překonat, tak je blízko překonání Belfoura a Sawchuka v počtu odchytaných zápasů. Jen osmnáct střetnutí a je Luongo třetím nejvytěžovanějším brankářem historie NHL.

Přestože jednička Floridy nikdy nevyhrála Vezinu Trophy ani Stanley Cup, může se pyšnit jinými úspěchy. Ne každý kanadský brankář vyhrál olympijskou medaili jako startující brankář na nejprestižnějším mezinárodním turnaji, který existuje.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.