Příliš agresivní. Kassiana za napadení trest neminul

14. ledna 20:00

Jan Vojkůvka

Zack Kassian, který ve víkendovém utkání Edmontonu proti Calgary dal co proto provokatérovi Matthew Tkachukovi, uslyšel od disciplinární komise NHL svůj trest. Urostlý forvard si nezahraje za přílišnou agresivitu dva zápasy.

Kassian podle disciplinární komise porušil pravidlo 46.2, když byl agresorem během konfliktu s Tkachukem. Spolu s mladým útočníkem Calgary se během utkání několikrát střetli, poslední zásah Tkachuka však už Kassiana rozzuřil.

Jak jsme informovali v pondělí, Kassian napadl svého soka a nenechal ho ani shodit rukavice. Pravdou je, že Tkachuk ani neměl v úmyslu se do bitky proti tvrďákovi Oilers pouštět a schytal několik tvrdých ran, při kterých si s ním zároveň Kassian pohazoval jako s míčkem. 

Chování Kassiana bylo potrestáno už během utkání, kdy dostal čtyřminutový trest za hrubost a 10 minut osobní trest. Už o víkendu také bylo stanoveno na pondělí slyšení disciplinární komise, jež se jeho "zkratem" zabývala. 

Kromě dvouzápasové suspendace přijde Kassian také o 20 967,74 dolarů, které poputují do podpůrného hráčského fondu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.