Pastu už asi nedoženu, směje se Jakub Voráček

8. listopadu 2019, 10:07

Jan Šlapáček

Philadelphia - Jakub Voráček v nočním zápase s Montrealem patřil k nejvytěžovanějším hráčům svého týmu a Flyers pomohl k výhře jednou asistencí. Jak byl spokojen se svým výkonem a co říká na letošní výsledky celého týmu?

Byli jste dneska proti Montrealu lepším týmem, výhra se ale nerodila úplně lehce...

Byla velká škoda, že jsme nepřidali třetí gól, pro nás by to bylo o hodně jednodušší. Dvougólové vedení je asi to nejhorší vedení, které můžete mít. Celkově jsme hráli velmi dobře. Měli jsme hodně střel, spoustu šancí. Jen přesilové hry nám tentokrát moc nešly, což je naštěstí v této sezóně výjimka.

Připsal jste si asistenci, dostal jste se do zajímavých situací a na ledě strávil slušnou porci minut. Panuje spokojenost?

Dneska jo. Bruslí se mi o něco lépe, změnil jsem kvůli tomu i po deseti letech brusle. Bruslí se mi nyní líp a myslím si, že to bylo i vidět. Hrál jsem o pár minut víc a musím v tom pokračovat.

Jako tým střídáte lepší zápasy s těmi horšími, jak hodnotíte dosavadní průběh sezóny?

Máme osm vítězství, pět porážek a dvakrát prohru v nastavení, takže myslím, že dobrý. Z těch patnácti zápasů jsme byli horším týmem snad jen ve třech zápasech, ten zbytek jsme byli lepší a to je pro nás důležitý.

Před sezónou převzal váš tým Alain Vigneault. Provedl nějaké změny v týmu, změnil vaši úlohu?

Úlohu ani ne. Má hodně zkušeností, v přípravném období jsme hodně bruslili a tréninky byly opravdu náročné a mělo to vysokou úroveň. Teďka tolik tréninků mezi zápasy nemáme, ale i tak je ten trénink svěží a opravdu to stojí za to. A to je právě jeden z těch důvodů, proč přebruslujeme soupeře.

Máte po dnešku na svém kontě čtyři vstřelené góly a osm asistencí. Spokojenost, nebo je touha vyšší?

Pastu letos asi nedoženu. (smích) Tomu to tam padá krásně, ta jejich lajna je nejlepší v NHL a já doufám, že dá letos těch padesát gólů a bude atakovat jak trofej pro nejlepšího střelce, tak i trofej pro vítěze kanadského bodování. Je radost se na něj koukat. Z mého hlediska jsem ty začátky měl po většinou sezón z bodového hlediska slabší, letos je to mírně lepší, ale až ty týmy budou od konce prosince unavenější a bude tam více toho prostoru, tak si jsem jistý, že tam ty body naskáčou.

Aktuálně máte na svém kontě 199 vstřelených gólů. Těšíte se na překonání tohoto milníku?

Já na tyhle věci vůbec nekoukám. Ale jsem si jistý, že ho snad do těch pěti let, co mám smlouvu, dám. (smích) Ale jak říkám, vůbec na tohle nemyslím. Já se hlavně snažím týmu vyhrávat zápasy.

V této sezóně jste ve Philadelphii bez českých spoluhráčů, nechybí Vám čeština?

Nebudu říkat, že nechybí. Je to velký rozdíl, bylo nás tu dost. Ale já věřím, že sem časem zase nějaký český kluk dorazí. Teda jestli tady v té době budu ještě já.

Máte asi nejbláznivějšího maskota v NHL. Vnímáte ho vy hráči nějakým způsobem?

Asi ani ne. Těch zápasů je tolik, jeden za druhým, že na to nějak není čas. Je to spíš věc pro fanoušky. Ale je dobře, že se o něm hodně mluví a dělá nám dobrou reklamu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.