NHL chystá další výpravu do Prahy. Hlavním lákadlem má být Pastrňák

8. října 2019, 10:00

Tomáš Zatloukal

Do pátečního mače mezi Chicagem a Philadelphií zbývaly zhruba dvě hodinky, když se před houf novinářů v tiskovém centru 02 areny usadil Bill Daly. Nevysoký, prostovlasý muž, jehož tvář zná snad každý fanoušek NHL. Jak by také ne, jde o pravou ruku Garyho Bettmana, šéfa zámořské soutěže. Daly pronesl očekávaná slova. „Brzy se do Prahy vrátíme.“

Brzy? To je mnohdy relativní pojem.

Nebyl by konkrétnější časový údaj? Zatím jde jen o zvěsti z kuloárů, nic oficiálního, ale hokejová slavnost by se měla do české metropole vrátit už příští rok. S tím, že NHL chce opět vsadit na osvědčenou taktiku. Českému publiku nabídne lákadlo v podobě domácí superhvězdy, Jakuba Voráčka by měl vystřídat David Pastrňák.

Ne, nebude příliš troufalé označit právě bostonského kanonýra za současného krále tuzemského hokeje. Vždyť už třikrát za sebou získal Zlatou hokejku a pokud mu forma a zdraví vydrží, třeba bude jednou mít sbírku těžkých sošek srovnatelnou s tou Jaromíra Jágra.

To, že by měli do Prahy znovu přijet Bruins (dorazili už v roce 2010, tehdy odstartovali ve stověžatém městě cestu za Stanley Cupem) nenaznačují jen drobné indicie jako třeba klipy s Pastrňákem promítané během pátečního duelu.

Píše o tom  také tradičně dobře informovaný novinář Karel Knap, který svůj důvěryhodný zdroj nezmiňuje, nicméně by bylo překvapivé, kdyby nečerpal přímo od Tomáše Petery. Muže, jemuž z velké části vděčí čeští milovníci NHL za letošní comeback kanadsko-americké ligy.

Sám Petera do novin Knapovi řekl, že pokud by byla volba na něm, viděl by příští rok v Praze nejraději právě Boston. Medvědi jsou logickým výběrem nejen kvůli Pastrňákovi, hraje za ně i šampion z roku 2011 David Krejčí, své místo si chtějí vydobýt talentovaní Jakub Laukko, Dan Vladař a Jakub Zbořil.

K tomu připočtěte širokou fanouškovskou základnu i špičkovou výkonnost, vždyť letos partu kolem slovenské legendy Zdena Cháry dělilo od Stanley Cupu jediné vítězství.

Kdo by mohl být soupeřem? Podle Knapa je ve hře nadmíru zajímavá varianta a to příjezd washingtonských Capitals v čele s ruským kapitánem Alexem Ovečkinem.

Bylo by to zcela v souladu s letoškem, kdy protipólem domácího favorita Voráčka byli uznávaní machři Jonathan Toews s Patrickem Kanem. Dalším pojítkem by byla i přítomnost Čechů, na Dominika Kubalíka s Davidem Kämpfem by mohli navázat Michal Kempný, Radko Gudas, Jakub Vrána a eventuálně také Vítek Vaneček.

Kromě vítězů Stanley Cupu z roku 2018 se údajně uvažuje ještě o Buffalu a Floridě.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.