Můžeme se pokusit vyhrát i pohár, neskrývá nadšení Stepan

12. srpna 2019, 17:00

Jan Vojkůvka

Když se naposledy Arizona probojovala do play-off (2011/12), byl z toho postup až do finále Konference. Jenže od té doby Kojoti marně čekají na další umístění v elitní osmičce Západní konference. V předminulé sezoně dokonce skončili až patnáctí, v minulé však už devátí. Změny v týmu by podle Dereka Stepana mohly přinést Arizoně historické úspěchy.

Od svého vstupu do NHL v roce 1996 se Arizona (dříve Phoenix) probojovala do play off osmkrát. Hned sedmkrát vypadla v prvním kole. Na již zmíněné finále konference Coyotes navázat nedokázali a to ani postupem do vyřazovacích bojů.

Kroky týmu během léta však naplňují přinejmenším Dereka Stepana, jenž přišel do Arizony v roce 2017 z Rangers, optimismem. Příchod Carla Söderberga, prodej 95 % podílu miliardáři Alexi Meruelovi a především úspěšná výměna, v jejímž rámci Coyotes angažovali hvězdného Phila Kessela. Hráče, jenž měl v posledních dvou sezonách průměr více než bod na zápas.

„Získat takového hráče je něco velkolepého,“ neskrývá nadšení Stepan, který se nemůže dočkat začátku nové sezony. „Naše vedení a trenéři tlačí loď správným směrem a naším cílem je jednoznačně hrát v nové sezoně o pohár.“

„Získali jsme hokejistu, kterého potřebujeme. Potřebujeme střelce a nevím, jestli byl k mání ještě lepší střelec než je Phil Kessel,“ upozornil Stepan. Jednatřicetiletý Kessel dokázal v 11 sezonách v řadě nastřílet 20 a více branek, šestkrát se dostal dokonce přes 30 zásahů. K tomu sbírá spousty asistencí a dokáže být tvořivým hráčem. I proto v 996 zápasech nasbíral 823 bodů.

Záměry Arizony jsou přitom jasné. Výrazně vylepšit produktivitu týmu, který v uplynulém ročníku, byť atakoval dokonce příčky zajišťující play off, nastřílel jen 213 branek. Méně gólu dali v NHL už jen Dallas, Minnesota, Los Angeles a Anaheim.

K tomu přivedlo vedení týmu Söderberga, jenž v minulé sezoně nasázel 23 branek, což je jeho osobním maximem v zámořské lize. 

„Proti Carlovi jsem několikrát hrál a je to kluk, který se přesně hodí do toho, co chceme dělat,“ podotkl Stepan. Zkušený centr také upozornil, že aby si všechno správně sedlo, je potřeba, aby hráči zůstali zdraví a neopakovala se situace z minulé sezony, kdy kvůli nemocem a zranění vynechali členové Arizony dohromady 380 zápasů.

„Jako bychom byli loveni. Budu hrát svou desátou sezonu v NHL a ještě jsem nikdy neprošel ničím podobným, co se týče tolika zranění,“ uvedl Stepan.

Podle devětadvacetiletého Američana musí být každý v Arizoně celkově s prací organizace spokojený. „Od chvíle, co tu jsem, se snažíme pomalu posouvat dopředu a každý rok přidat další kousíček do skládačky. John Chayka (generální manažer) a Rick Tocchet (trenér) nás posouvají. Chtějí, abychom všichni táhli za jeden provaz. Myslím, že jsme toho schopní,“ dodal.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.