McDavid stále hledá spoluhráče. Už tři roky, povdzechl si

11. srpna 2018, 15:45

Vojtěch Balon

Megahvězda Edmontonu Oilers Connor McDavid ovládl v minulé i předminulé sezóně kanadské bodování NHL. V té loňské, v níž se Oilers pohybovali u dna tabulky, nasbíral rodák z Richmond Hillu parádních 108 bodů, navíc to dokázal bez stálých spoluhráčů.

Zatímco druhý muž bodování Claude Giroux i třetí Nikita Kučerov těžili ze hry svých parťáků, vítězný Connor McDavid se s trochou nadsázky musel spolehnout sám na sebe. Trenér Todd McLellan k němu zkoušel mladíky Ty Rattieho a Kailera Yamamota nebo centry Leona Draisaitla a Ryana Nugenta-Hopkinse. Ve formaci s edmontonským kapitánem si zahráli i další.

Nic se neosvědčilo, nikdo nevydržel po boku Connora McDavida déle než měsíc. „Je to o nějaké chemii,“ uvědomuje si dvojnásobný vítěz Art Ross Trophy. „Vtipné je, že se o tom ještě teď bavíme, už to takhle pokračuje tři roky,“ hořce se zasmál.

V nadcházejícím ročníku bude muset McDavid nacházet chemii vesměs se stejnými hráči, se kterými to tolik neklapalo. Oilers totiž prakticky neposílili ofenzívu, jedinými čerstvými tvářemi jsou vadnoucí německá hvězdička Tobias Rieder a pracant do čtvrté řady Kyle Brodziak.

Velké ryby na trhu generálnímu manažerovi Peteru Chiarellimu utekly: Jeff Skinner skončil v Buffalu, James Neal v Calgary, James van Riemsdyk podepsal s Philadelphií. Možná by však nebylo až takovým překvapením, kdyby McLellan ze zoufalosti Riedera či Brodziaka s McDavidem vyzkoušel.

„Před dvěma lety jsme byli dobrý tým, loni jsme hráli pod naše možnosti. Musíme se dostat na tu úroveň, na které jsme už byli,“ ví Connor McDavid. „Minulá sezóna byla nakonec dobrou zkušeností, kluci si uvědomili, že jsou ze všech těch porážek už znechucení,“ dodal.

Najdou se dva útočníci, kteří budou dostatečně znechucení, aby vydrželi v McDavidově formaci?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.