Marleau se vrací! Kanadská legenda už ladí detaily smlouvy se Sharks

9. října 2019, 10:00

Tomáš Zatloukal

Nestáli o něj, raději upřednostnili rezervu pod platovým stropem. Stačilo ovšem pár porážek za sebou a Žraloci ze San Jose změnili na Patricka Marleaua názor. Čerstvě čtyřicetiletý veterán se brzy do svého osudového klubu vrátí, už se jen domlouvají přesné podmínky jeho angažmá.

Když v létě bruslil v tréninkovém centru s Joem Thorntonem, šlo o zosobněné dějiny Sharks. Dvě největší klubové legendy, bok po boku, se stejnou touhou ještě za San Jose odehrát další sezonu.

Jenže zatímco Thornton si v srpnu s generálním manažerem Dougem Wilsonem plácl, Marleau zůstal na ocet. Nemáme o tebe zájem, uslyšel.

Teď je ale vynikající mentor a stále produktivní borec vítán s otevřenou náručí. „Věřím, že nás může jeho příchod nakopnout,“ povídá kouč Peter DeBoer. San Jose má ty nejvyšší ambice, zkraje základní části ale spíše připomíná mančaft z ligového suterénu než špičkový tým.

Marleau nehrál od dubna, kdy v sedmém zápase Východní konference bral dvě asistence proti bostonským Bruins. Je otázkou, zda mu neuškodí vynechání přípravného kempu a kdy poprvé nastoupí. Reálně je v ohrožení jeho železná série 788 startů v řadě (jde o šestou nejdelší šňůru v dějinách NHL).

„Je zkušený, nepanikaří, umí se na ledě správně rozhodovat. Pomůže nám,“ říká o něm DeBoer. Generální manažer Wilson si zase pochvaluje, že Marleau dobře zná prostředí i herní styl Žraloků.

Nikdo neodehrál za San Jose více zápasů než on (1493), nedal více gólů (508) a nenasbíral více bodů (1082).

Dvojnásobný olympijský šampion strávil poslední dvě sezony v Torontu, kde pomohl rozkvést supertalentům Mitchi Marnerovi s Austonem Matthewsem. Vzhledem k (nejen) jejich tučným kontraktům ale Marleau nemohl u Maple Leafs zůstat, byl poslán do Caroliny a Hurikáni ho posléze vykoupili.

Od té doby toužil po dresu Sharks, San Jose však zprvu chtělo jen Thorntona. Nakonec se na staré známé adrese opět sejdou obě zámořské ikony a budou se snažit uzavřít své výjimečné kariéry posledním šperkem, který jim schází.

Prstenem pro vítěze Stanley Cupu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.