Konec finské epizody. Škarek míří do Ameriky bojovat o NHL

13. srpna 2019, 15:30

Martin Voltr

Ještě v posledních dnech Jakub Škarek řešil, zda bude příští rok dál chytat ve finském Lahti. Teď už má mladý reprezentační brankář jasno: Po roce se přesouvá do Severní Ameriky.

„Úplně nevím, jestli budu ve Finsku pokračovat. Na kempu na přelomu června a července mi bylo řečeno, že jsem připravený na přestup do Ameriky, abych tam zabojoval o místo,“ říkal ještě v pondělí Škarek na reprezentačním kempu pro mladé hráče v Jihlavě.

„Teď budu ještě týden trénovat v Telči, pak poletím do Ameriky a tam se rozhodne, jestli tam rovnou zůstanu, nebo mě ještě nechají rok ve Finsku. Obě varianty jsou dobré. V mém věku je pro mě nejdůležitější, abych chytal co nejvíc zápasů, protože v nich rostu nejvíc,“ podotkl.

O den později už ale zástupci klubu Pelicans Lahti potvrdili, že Jakub Škarek jejich dres v příští sezoně oblékat nebude. Rozhodli o tom New York Islanders, kteří českého brankáře loni draftovali a vzápětí s ním i podepsali tříletý nováčkovský kontrakt.

Tehdy ještě chtěli nechat Škarka růst v Evropě. Podle původních plánů mu měli hostování v Lahti prodloužit, jenže nakonec je všechno jinak.

„Na jednu stranu mě to mrzí, protože bych v Lahti rád pokračoval. Opravdu se mi v organizaci líbilo. Mohl jsem pracovat s nejlepšími trenéry, kteří mi dali šanci v jedné z nejlepších soutěží v Evropě,“ hlásí na webu finského klubu. „Zároveň jsem ale rád, protože NHL je můj největší sen. Chtěl bych poděkovat Pelicans za to, že mě k němu přiblížili.“

Jihlavský odchovanec odchytal v nejvyšší finské soutěži 22 zápasů s úspěšností 90,6 procenta a průměrem 2,45 obdržené branky. Sedm startů s o něco horšími čísly přidal v nižší lize.

Lahti si od začátku nesmírně oblíbil. „Trenéři, spoluhráči i fanoušci mi pomáhali se vším, co jsem potřeboval. Zlepšoval jsem se jako brankář i jako člověk. Obzvlášť bych chtěl poděkovat fanouškům za jejich podporu, chytalo se před nimi skvěle. Pelicans zůstanou navždy v mém srdci,“ vzkazuje.

Zpráva přišla shodou okolností na den přesně tři roky poté, co dovedl českou osmnáctku k historickému zlatu na Memoriálu Ivana Hlinky. Na největší úspěch už Škarek v reprezentaci nenavázal, přesto v následujících týdnech začne svůj boj o co nejlepší pozici v hierarchii Islanders.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.