KOMENTÁŘ: Therrien musí jít, v Montrealu oddalují nevyhnutelné

16. března 2016, 10:00

Vojtěch Balon

Podle aktuálních informací zůstane kritizovaný Michel Therrien na lavičce Habs i pro příští sezónu. Generální manažer Marc Bergevin si neúspěch vysvětluje tím, že zranění omezila hvězdného Careyho Price na pouhých dvanáct zápasů a dlouhou dobu byl mimo hru i důležitý útočník Brendan Gallagher.

Tak se alespoň situace jeví na první pohled. Když se však zahrabeme hlouběji do detailů, můžeme si jeho krok vysvětlit i tak, že Bergevin se Therriena nechce zbavit, protože se bojí, že by posléze přišel o práci i on sám. Byl to totiž právě on, kdo svéráznému trenérovi ještě před nedávnem prodloužil smlouvu o další tři roky.

Ať tak či onak, zranění Careyho Price určitý vliv na bídnou sezónu Habs mělo. Kanadský reprezentant kromě skvělých výkonů v modrém půlměsíci dodával svým spoluhráčům jistotu, po jeho zařazení na marodku Habs začali střílet o téměř polovinu branek za zápas méně (3,48 s ním versus 2,15 bez něj).

V zámoří ale soudí, že Bergevin jen oddaluje nevyhnutelné - Therrienova taktika je okoukaná a nehodí se k hráčům, které má montrealský rodák k dispozici, dvaapadesátiletý lodivod je navíc známý tím, že si čas od času na nějakého hráče prostě zasedne (Thomas Vanek či Alex Sjomin by mohli vyprávět).

A když vezmeme v potaz, jakým způsobem Therrien před pár týdny veřejně zpranýřoval P.K. Subbana, tvář a srdce týmu, tyto soudy jsou opodstatněné. Kritizovaný lodivod má neustále výhrady i k Alexi Galchenyukovi, z kterého se přitom postupně stává obávané ofenzivní dynamo. Sečteno a podtrženo, Therrien neumí vycházet s hvězdami svého týmu.

Brendan Kelly z deníku The Gazette šel ještě dál, Frankofonního Kanaďana jednoduše nazval špatným trenérem. 

Téměř vše nasvědčuje tomu, že Therrien je Canadiens přítěží. Opravdovým důvodem neúspěchu. A dost možná jediným člověkem, který si stále tvrdohlavě myslí opak, je ten nejpovolanější: Marc Bergevin.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.