Když peníze nehrají roli. Maroon se na rok upsal v St. Louis

12. července 2018, 12:04

Jan Vojkůvka

Splněný sen. Tak o svém novém kontraktu hovoří zkušený útočník Patrick Maroon, který se na trhu s volnými hráči dočkal nabídky od „svých Bluesmanů“. Neváhal. I přesto, že mu New Jersey nabízelo lepší podmínky, rozhodl se podepsat se St. Louis roční smlouvu, za kterou si vydělá 1,75 milionu dolarů.

„Z nervů jsem ani nemohl jíst,“ smál se Maroon při vzpomínce na čekání, jak se jeho námluvy s Blues vyvinou. Není se však co divit, už od dětství tomuto týmu jako místní rodák fandil. Vyrůstal totiž v městečku Oakville, které je od St. Louis vzdálené 20 minut. 

Šance hrát za oblíbený celek, který je navíc jeho domovem, pak byla důležitým faktorem, proč se Blues upsal. Odmítl kvůli této příležitosti i lepší smlouvu, jíž mu nabízeli v New Jersey, kde minulou sezonu po trejdu z Edmontonu dohrával. Lákání generálního manažera Raye Shera tak nepřebilo Maroonovu touhu po návratu do Missouri. 

„Vždycky jsem snil o tom, že si tenhle dres obléknu. Při pohledu na soupisku bylo rozhodování ještě snažší,“ usmíval se šťastný Maroon. „Jsem nadšený, bude to dobrý a vážně zábavný rok.“ 

Existuje ale ještě jeden, a mnohem podstatnější, důvod, proč se třicetiletý kanonýr rozhodl přistoupit na horší podmínky, než mu byly nabízeny. Tím je jeho syn, který v St. Louis žije. „Když jsem to Anthonymu po telefonu řekl... Oba jsme začali plakat,“ přiznal. „Devět let jsem kvůli hokeji musel být bez něho. Je to těžké, když musíte být bez svého syna, někdy to na vás dolehne. A teď mám před sebou celý rok na to, abych s ním mohl být.“

Maroon v uplynulé sezoně odehrál v dresech Oilers a Devils 74 zápasů, ve kterých nastřílel 17 branek a dosáhl na 43 bodů. Po příchodech Ryana O'Reillyho, Tylera Bozaka a Davida Perrona se stal čtvrtou významnou posilou St. Louis.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.