Karlssona na olympiádu nepustím, říká rezolutně majitel ottawských Senators

18. března 2017, 19:00

Martin Zíta

Pokud se NHL skutečně rozhodne, že nadcházející olympijské hry hromadně své hráče nevyšle, nelze čekat velkorysý krok od majitele Ottawy Senators. Erik Karlsson a další hvězdy Sens mohou zapomenout, že by je Eugene Melnyk uvolnil.

NHL a olympijské hry. Ohranější písničku momentálně hokejový svět snad nenabízí, ovšem není týden, kdy by nebyla napsaná nová sloka. Tentokrát se k případné (ne)účasti hráčů z NHL na olympiádě vyjádřil majitel Ottawy Senators Eugene Melnyk.

„Ne, ne. Řekl bych ne, jednoznačné ne," řekl výše jmenovaný pro Ottawa Citizen na otázku, zda by zvážil uvolnění svých hráčů, pokud by se liga jako celek rozhodla her neúčastnit.

V minulosti se k této otázce kladně postavil kupříkladu majitel Washingtonu Capitals Ted Leonsis. Alex Ovečkin by tak teoreticky chybět neměl za žádné situace, stejně tak Nicklas Bäckström.

Že by se ale Bäckström na hrách potkal s krajanem Erikem Karlssonem, to se nezdá býti na pořadu dne. „Představte si, že Karlssona pustím a zraní se. Dlouhodobě nebo i tak, že bude muset ukončit kariéru. Chápete, co tím chci říct? Takový je můj pohled," zdůvodnil Melnyk svůj postoj.

Melnyk tak svými slovy dal vzpomenout na situaci z roku 2006, kdy se v Turíně zranil tehdejší brankář Ottawy Dominik Hašek a v brankovišti Sens se už nikdy neobjevil.

„Bavili jsme se o tom s Danielem Alfredssonem (bývalý útočník působí v klubu jako poradce, pozn. red.), je jasné, že hráči by se rádi na olympiádu podívali, ale já to riskovat nehodlám," přidal.

„Víte, v roce 2006 jsme už skoro měli Stanley Cup doma, už jsme řešili, jaká jména tam napíšeme. Pak se zranil Hašek a všechno bylo pryč. Jestli to ostatní chtějí udělat, tak prosím. Ale ať si ve Washingtonu zkusí představit, jak mají sezonu rozehranou na Stanley Cup a přijdou o Ovečkina. Nebo Montreal, co by Canadiens dělali, kdyby se jim zranil Carey Price?" zakončil Melnyk.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.