Kanonýr Rick Nash se do NHL nevrátí, končí s hokejem

11. ledna 2019, 19:00

Marek Hedbávný

Kanadský útočník Rick Nash ve 34 letech ukončil kariéru. Návrat do NHL mu překazily přetrvávající potíže po otřesu mozku.

Nash nastoupil v nejlepší lize světa do více než tisíce zápasů. Postupně hrál za Columbus, který z něj udělal jedničku draftu 2002, New York Rangers a závěr minulého ročníku strávil v Bostonu. Výlukový ročník 2004/2005 pak odehrál v Davosu – a vyhrál s ním švýcarskou ligu.

Fanoušci na něj budou vzpomínat jako na jednoho z nejlepších kanonýrů poslední doby. Ostatně: v sezoně 2003/2004 se stal se 41 góly nejlepším střelcem NHL. 

Stanley Cup nikdy nezískal, zato dosáhl ohromných úspěchů s kanadskou reprezentací: je mistrem světa (2007) a dvojnásobným olympijským vítězem (2010, 2014). Z MS má i dvě stříbrné medaile, cenný kov si odvezl také z juniorského šampionátu.

Kdo z vás to má?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.