Jsem v nejlepší kondici, v jaké jsem kdy byl, řekl Gorges. Stále je ale bez smlouvy

11. září 2018, 11:30

Vojtěch Balon

V Montrealu dlouhá léta patřil k oporám zadních řad klubu, po přestupu do Buffala šly ale výkony Joshe Gorgese po sestupné křivce. V minulé sezóně odehrál rodák z Kelowny pouhých 34 zápasů, do dalších jej nepustily zranění či trenér Phil Housley, jenž raději dával příležitost mladším. Gorgesovi prvního července vypršela u Sabres smlouva a necelý měsíc před začátkem základní části zkušený obránce stále vyhlíží nové angažmá.

„Vůbec nikdo mě nekontaktoval, takže mi nezbývá než čekat. Z celého srdce ale věřím, že na NHL stále mám,“ myslí si čtyřiatřicetiletý zadák, který celé léto trénoval v domovské Kelowně. Josh Gorges odehrál v nejlepší hokejové soutěži světa 14 sezón a jeho fyzicky náročný styl hokeje si vyžádal spoustu zranění a modřin, sympatický Kanaďan ale necítí, že patří do starého železa. „Myslím si, že jsem v nejlepší kondici, v jaké jsem kdy byl,“ překvapil.

„Myslím to upřímně, ale na mém názoru nemusí nutně záležet,“ dodal smířeně. „Konec kariéry se pomalu blíží, ale v hokeji se situace mění ze dne na den,“ naráží Gorges na fakt, že by se mohl během přípravy někdo pod smlouvou zranit, což by mu mohlo pootevřít vrátka zpět do NHL. „Budu čekat a uvidím, co se stane. Nezbývá mi, než se udržovat ve formě, kdybych nějaký telefonát přeci jen dostal,“ pravil obránce se 783 duely v NHL na pažbě.

Josh Gorges by rád zůstal nablízku své ženě a dvěma synům, a tak možnost podepsání zkušební smlouvy (PTO) prozatím vyloučil. „Myslím, že jsem během své kariéry už ukázal, jakým jsem hráčem a jak mohu týmu pomoci. Nebyl by to konec světa, ale samozřejmě bych měl radši jistotu plnohodnotné smlouvy,“ řekl.

Evropa? Nebylo by fér, kdybych nehrál srdcem

Zatímco začátkem července se generální manažeři doslova přetrhnou o nejlepší volné hráče, kteří jsou dané léto k dispozici, v září je situace naprosto opačná: hráči a jejich agenti se pokouší sami sebe jednotlivým klubům prodat. „Mí agenti volají klubům, o kterých si myslíme, že by se jim hodil další obránce nebo veterán do kabiny, ale zatím z toho nic nevzešlo,“ povzdechl si Gorges.

V tak pokročilé fázi okurkové sezóny už většina hráčů boj o NHL vzdává a vydává se za živobytím do Evropy, dobrodružství na opačné straně Atlantiku ale Joshe Gorgese neláká. „Každý zápas v NHL jsem na ledě odevzdal všechno, protože jsem neustále myslel na Stanleyův pohár. Dokázal bych takhle nastavit svou mysl i v Evropě, nebo bych si tam jel na rok užít pěkného života? Nemyslím si, že by bylo vůči týmu fér, kdybych nehrál srdcem,“ dodal na závěr.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.