Jets vidí budoucnost s Hellebuyckem v brance, Pavelec nemá jistotu

17. května 2017, 11:00

David Motloch

Před blížícím se rozšiřujícím draftem týmy pomalu vymýšlí svou taktiku. Každé mužstvo si před výběrem Las Vegas může podržet jediného brankáře a Jets už mají v tomto ohledu jasno. Chránit by podle všeho měli Connora Hellebuycka. Výstrahu tak dostali zbylí gólmani Winnipegu – Ondřej Pavelec a Michael Hutchinson. Klub už s nimi za každou cenu nepočítá a pravděpodobná je i možnost trejdu.

Connor Hellebuyck si v letošní sezóně vydobil pozici brankářské jedničky Jets, ačkoliv s jeho výkony jeho pozice neotřesitelná rozhodně nebyla. Americký brankář nastoupil do 56 utkání, ve kterých zaznamenal průměrnou úspěšnost zákroků 90,7 procent. Ačkoliv během sezóny vychytal čtyři čistá konta, vyznačil se spíše nevyrovnanými výkony, které byly místy jako na houpačce.

Ve své druhé sezóně v NHL tak třiadvacetiletý gólman nedokázal navázat na povedený debut z ročníku 2015/16, kdy ve 26 zápasech vyšponoval svou úspěšnost zákroků téměř k 92 procentům. Vedení Winnipegu ale podle všeho i nadále své brankářské jedničce věří a počítá s ní do budoucna. Za vše hovoří zpráva od důvěryhodného zdroje Kena Wiebena, podle které Jets hodlají na rozšiřovacím draftu chránit právě Hellebuycka.

Zároveň Wiebe, novinář z listu Winnipeg Sun, prozradil, že Tryskáči budou chtít situaci v brankovišti trochu osvěžit trejdem. Je jasné, že do rozšiřovacího draftu manažer Jets Kevin Cheveldayoff žádné posily shánět nebude, jelikož by jí díky pravidlu nového draftu nemohl chránit a hrozilo by, že by o ní přišel bez náhrady.

Co to tedy znamená především pro českého brankáře Ondřeje Pavelce? Brzy nechráněný volný hráč by klidně mohl zavítat právě do nově vzniklého týmu Golden Knights ve Vegas. Na výběr bude ale řada dalších kvalitních brankářů a Vegas spíše sáhne po někom jiném. Daleko pravděpodobnější se tak jeví varianta trejdu. Ta konec konců může postihnout i jeho parťáka Michaela Hutchinsona.

A jaká jména by mohla případně do chladného kanadského města zavítat? Očekává se, že k mladému Hellebuyckovi bude chtít Cheveldayoff sehnat zkušenou brankářskou dvojku s podpisem smlouvy spíše na kratší období. V tomto ohledu je z dostupných možností nejideálnější Brian Elliott či Jonathan Bernier.

Na kratší období za rozumnou cenu bude GM Tryskáčů hledat především proto, že bude muset řešit blížící se starosti s podpisem nové smlouvy pro Hellebuycka. Ta vyprší na konci sezony, talentovanému Ericu Comriemu o rok později. Cheveldayoff si tak musí nechat dostatek finančního manévrovací prostoru pro vyjednávání.

Tak či onak, zdá se, že dny Ondřeje Pavelce ve Winnipegu jsou do velké míry sečteny. Stále se může stát, že si českého brankáře Vegas v rozšiřovacím draftu nevybere a součástí trejdu se stane Hutchinson, zejména po poslední sezóně, kdy se Pavelec na delší dobu podíval i na farmu, by se pro kladenského rodáka mohlo jednat o osvobození. Otázkou však zůstává, jak velký zájem by o něj projevily týmy v zámoří? 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.