Je šance, že se vrátím, odmítá Nash spekulace o konci kariéry

10. října 2018, 14:28

Šimon Rogner

Tři týmy, přes 1000 zápasů a 800 bodů a pověst vyhlášeného power forvarda s čuchem pro góly. Rick Nash si během posledních 15 let vybudoval solidní renomé a ve všech sezónách (kromě těch výlukových samozřejmě) začínal v říjnu na soupisce klubu z NHL. Ne však letos. Čtyřiatřicetiletý Kanaďan ovšem kariéru neukončil a stále čeká, až mu vyprchají symptomy po otřesu mozku a on se bude moci – konečně snad zdravý – rozhodnout, jak bude postupovat dál.

V rozhovoru s novinářem serveru The Athletic Aaronem Portzlinem Nash řekl několik velmi důležitých informací: nejprve jasně odmítl spekulace o tom, že ukončil kariéru, a následně přiznal, že symptomy po otřesu mozku stále nevymizely, vedlejší účinky však odmítl popsat.

Poslední zranění hlavy utrpěl Nash 17. března v dresu Bostonu po hitu útočníka Tampy Cedrica Paquettea. Zbytek základní části vynechal, ale do play off nastoupil, ačkoliv třemi body ve 12 utkáních Bruins příliš nepomohl. Je ale nutné dodat, že hrál i přes zranění, jež ho limitovalo.

V červenci se stál nechráněným volným hráčem a měl nabídky od několika týmů, včetně Columbusu. Nashův agent Joe Resnick kluby na konci června informoval, že jeho klient nebude až do odvolání přijímat nabídky.

S jedním klubem se však Nash přece jenom setkal. Na začátku července měl schůzku s prezidentem hokejových operací Blue Jackets Johnem Davidsonem a generálním manažerem Jarmem Kekäläinenem. V rozhovoru pro The Athletic odmítl sdělit podrobnosti setkání. „Řeknu jen tohle: lépe to dopadnout nemohlo.“

Hokej mi chybí, ale chci se uzdravit

Je tak nabíledni, že pokud se Nash opět do kolotoče nejlepší hokejové ligy světa vrátí, bude to v dresu Jackets či dalších pěti nebo šesti týmů, které identifikoval jako kandidáty na Stanley Cup.

„Chybí mi to. Miluju hokej. Hokej je celý můj život, takže bylo těžké nepřijet na tréninkový kemp, testování… bylo to opravdu těžké. Nejdůležitější je ale moje rodina a nejdřív se musím dát zdravotně do kupy, než vyřeším svoje plány. Nevím, kdy to bude. Existuje tu šance, že se uzdravím, vrátím se a budu hrát skvěle. Ale určitě tu je šance, že to tak nebude,“ říká Nash.

Rodák z Ontaria momentálně bydlí v Columbusu, v němž odehrál devět sezón a v posledních čtyřech nosil kapitánské céčko. „Jsem na dobrém místě. Jsem v městě, které miluju. Mám zdravé děti, a to je to hlavní v mém životě. Určitě mi to chybí, ale více mě zajímá moje zdraví a to, abych se stoprocentně uzdravil. To se nedá ocenit.“

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.