Hráčská asociace kývla na play off s 24 týmy. Kde se bude hrát a jak?

23. května 10:00

Jan Šimek

Výkonný výbor hráčské asociace (NHLPA) schválil návrh NHL a souhlasil se systémem play off se čtyřiadvaceti týmy. Přerušená sezona kvůli pandemie koronaviru by se tak mohla dohrát, nicméně restartu elitní zámořské soutěže brání ještě řada otazníků.

„Výkonný výbor NHLPA schválil další jednání s NHL o formátu play off s 24 týmy, které by určilo vítěze Stanley Cupu,“ uvedla NHLPA s tím, že další detaily budou dále projednány, aby mohlo dojít k finální dohodě na všech záležitostech umožňujících návrat ke hře.

Pandemie koronaviru přerušila zámořskou soutěž 12. března, kdy některým klubům chybělo dohrát i čtrnáct utkání základní části. Dle přijatého návrhu už by se zbylé zápasy neodehrály a týmy by šly rovnou do vyřazovací části. Do play off by se namísto 16 zapojilo 24 mužstev.

Podle návrhu by nejlepší týmy z každé konference (Boston, Tampa Bay, Washington a Philadelphia z Východu a St. Loius, Colorado, Vegas a Dallas ze Západu) měly na začátku play off volno s tím. Alternativou je, že by mezi sebou sehrály dva turnaje o nasazení pro první kolo.

Zbylých 16 týmů by šlo do předkola, které by se mělo hrát na tři vítězné zápasy s tím, že play off by dále pokračovalo tradičním způsobem v sériích na čtyři vítězná utkání.

Vyřešit se musí zejména termínová listina i dějiště zápasů. Hrát se bude bez diváků, s největší pravděpodobností pouze ve dvou městech. Spekuluje se o Torontu, Edmontonu, Vancouveru, Las Vegas či Columbusu. Připomeňme, že hráči NHL se dosud ještě ani nevrátili ke společným tréninkům.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.