Grönborg a švýcarský Davos? Mojí prioritou je NHL, říká švédský kouč

14. února 9:33

Václav Jáchim

Docela rušno je poslední dobou kolem Rikarda Grönborga. Švédský trenér dvojnásobných mistrů světa chystá finální přípravu na šampionát v Bratislavě a Košicích, zároveň zvažuje další budoucnost. Podle švýcarského deníku Blick by mohly kroky úspěšného trenéra směřovat pod Alpy, zájem má prý Davos.

Slavný klub prožívá jednu z nejhorších sezon za poslední roky, mizerné výsledky odnesl před časem kouč Arno Del Curto, jenž funkci opustil po dlouhých 22 letech. Místo něho následně nastoupil Lotyš Harijs Vitolinš, jinak bývalý kolega Olega Znaroka u ruské reprezentace či SKA Petrohrad. Ovšem vedení Davosu podle všeho hledá do další sezony i jinde.

Po švédských Beijer Hockey Games se ve světoznámém zimním středisku objevil Grönborg a spustil spekulace, zda v Davosu náhodou nebyl jednat o angažmá. „Kdepak, sleduji hráče směrem k mistrovství světa," cituje kouč list Aftonbladet. Grönborg viděl utkání Davosu s Zugem, který vede Švéd Dan Tangnes, poté měl schůzku s vedením domácího klubu.

To už úplně s pozorováním švédských hokejistů pro šampionát nesouvisí. Podle deníku Blick má být Grönborg hlavním kandidátem na pozici nového kouče Davosu, který od základů buduje tým i sportovní vedení. Novým šéfem sportovního úseku se stane Raeto Raffainer, bývalý švýcarský reprezentant dosud působil ve stejné pozici na tamním svazu.

Ovšem Grönborg opakuje, že šilhá po jiné metě. „I když si myslím, že Švýcarsko je krásná země a NLA dobrá liga, mojí prioritou je NHL," uvedl pro Aftonbladet. Kontakty v zámoří měl už loni, lze očekávat, že by se nové mohly objevit po sezoně. A pokud ne, o Grönborga údajně stojí minimálně jeden přední tým ruské Kontinentální ligy.

Už v srpnu loňského roku vyšlo najevo, že trenér dvojnásobných mistrů světa po této sezoně opustí funkci hlavního kouče švédské reprezentace. Nově ji pak obsadí Johan Garpenlöv, aktuálně asistent u týmu Tre Kronor a v minulosti jeho generální manažer.

Grönborg přijme novou práci především s ohledem na rodinu. S americkou manželkou Dawnie mají šestiletou dceru Chloe a šestiměsíční Grace Callie, který trpí laryngomalacií – onemocněním hrtanu, jež způsobuje dýchací potíže.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.