Fandové zbystřete! Zápasy NHL v Helsinkách již znají své přesné datum

7. března 2018, 10:00

Pavel Golasowski

Winnipeg Jets a Florida Panthers se představí před zraky fanoušků ve finské Hartwell aréně. Data dvou hokejových utkání tzv. Global Series games byla konečně oznámena. Zapište si do kalendáře 1. a 2. listopadu 2018!

O tom, že se kanadsko-americký duel mezi Jets a Panthers odehraje ve Finsku, bylo rozhodnuto již koncem ledna, ale až doposud nebylo jasno ohledně termínů obou zápasů.  

Domácí fanoušci se mohou těšit na příjezd tří finských útočníků – Aleksandera Barkova (Florida), Patrika Laineho a Joela Armii (oba dva Winnipeg). Všichni tři se představí poprvé domácím fanouškům v dresech zámořských hokejových celků. Avšak, vzhledem ke konečné podobě letošního draftu mohou do Helsinek odcestovat i další Finové. 

NHL Global Series 2018 se v Evropě představí již po sedmé. Dohromady se v kalendářním roce 2018 odehrají tři duely kanadsko-americké NHL na starém kontinentě. První zápas odehrají 6. října ve Švédském Göteborgu Edmonton a New Jersey, celkově to bude už devátý zápas NHL na švédské půdě. Následně se odehrají výše zmíněné duely mezi Floridou a Winnipegem. Finská metropole hostila v předchozích letech zápasy NHL již pětkrát. 

Čtyři hokejové duely nejslavnější ligy světa se v minulosti odehrály i v Praze. Naposledy v roce 2010, když se fanouškům v O2 aréně představily ve dvou utkáních celky Bostonu a Phoenixu. V roce 2008 viděla Praha NHL poprvé. Ve vyprodané libeňské hale se tehdy dvakrát střetly celky New Yorku Rangers a Tampy Bay.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.