Doughty podporuje výměnu trenéra. Potřebovali jsme změnu, říká

11. září 2017, 16:32

Jan Šlapáček

Pod vedením Darryla Suttera se z Drewa Doughtyho stal jeden z nejlepších obránců současné NHL, o čemž svědčí i to, že v roce 2016 získal Norris Trophy. Čas ale utíká rychle a nyní je kanadský obránce rád, že ho povede někdo jiný. Kings dle jeho slov změnu na trenérském postu potřebovali.

Los Angeles se v minulé sezóně nedokázalo probojovat do bojů o Stanleyův pohár a bylo jasné, že v kalifornském městě musí dojít k razantním změnám. Tým, který během tří let dokráčel dvakrát na vrchol, zůstal následně tři sezóny bez vítězné série, navíc hned dvakrát se do play-off ani neprobojoval.

Očekávané se stalo realitou hned na začátku léta. Darryl Sutter byl zbaven funkce hlavního trenéra a v klubu skončil i generální manažer Dean Lombardi. Toho v důležitém křesle nahradil Rob Blake, jenž si vytipoval nového kouče. Tím se stal dosavadní asistent Suttera John Stevens, který tak nepříchází do neznámého prostředí.

„Los Angeles nemohlo mít ve svém čele lepší lidi" - Drew Doughty

„Los Angeles nemohlo mít ve svém čele lepší lidi, než jakými byli Dean a Darryl. Mám je upřímně hodně rád, jsou úžasní. Nicméně změna byla potřeba. Nemyslím si, že i na postu manažera, ale na pozici trenéra rozhodně," řekl k divokému létu Doughty. 

Nebývá časté, aby hráči dávali na veřejnosti své pocity, sedmadvacetiletý obránce si to ovšem vzhledem ke své pozici může dovolit. Na trénink vždycky přijde ve skvělé náladě a hokej si užívá, žádný způsobem se to na něm během hokejového procesu neprojeví.

„Drew může přijít na led uvolněný a žertovat, protože pak následně ukáže, že je na svoji práci výborně připravený", obhajuje Stevens svého svěřence. Jeho předchůdci se však tento způsob Doughtyho chování příliš nezamlouval, byl v tomto směru jednoznačně přísnější.

„Nebudu říkat, že to Darrylovi vadilo, nicméně by byl určitě rád, kdybych bral všechno vážněji. Ale to já prostě nemůžu, já se hokejem jednoduše bavím," vysvětlil nejlepší obránce Kings, který se může stát po sezóně 2018-2019 volným hráčem.

Doughty během rozhovoru ale prozradil i to, která vlastnost je na Sutterovi nejhorší. „Darryl je skvělý trénér, mám ho rád a hodně mi pomohl. Ale pokud je nějaký problém v týmu, je těžké s ním komunikovat. Pokud má hráč nějaký problém, tak se skoro bojí zaklepat na dveře od jeho kabiny a říci mu to," prozrazuje majitel Norris Trophy z roku 2016, který ale pochopitelně měl cestu k trenérovi jednodušší, vzhledem ke svému postavení.

Na první pohled se zdá, že se atmosféra v Los Angeles od nadcházející sezóny uvolní. Přijdou s touto změnou i úspěchy?

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.