Detroit se v prvním kole draftu zaměří na centry, volba možná padne na Martina Nečase

18. června 2017, 20:00

Robert Rampa

V letošním draftu přijdou Red Wings na řadu jako devátí. Více než čtvrt století nechyběli v play off, takže naposledy, co vybírali v první desítce, to bylo v roce 1991. Tehdy na dalších deset sezon získali Martina Lapointeho. Ať si za pár dní Detroit vybere kohokoliv, spěchat na vývoj mladíka nehodlá. Před draftem mluvilo vedení týmu se 75 hráči, to je více než obvykle. Je to však logické, Detroit má letos jedenáct voleb, společně s New Jersey a Philadelphií nejvíce z celé ligy.

„Pokud nevybíráte opravdu superstar, která může ihned nastoupit v NHL, pomoct týmu k vítězství, nesmíte nic uspěchat. Jenom kvůli jednomu špatnému roku nebudeme urychlovat proces vývoje. To pokládám za důležité,“ říká asistent generálního manažera Ryan Martin. „Jsme optimističtí, že si možná vybereme výše hodnoceného hráče než jindy. To ale neznamená, že se to stane. V úvahu přichází mnoho dobrých hráčů. Slyšel jsem generálního manažera Flyers Rona Hextalla říkat, že letošní draft je mnohem hlubší, než co lidi říkají. A já tomu věřím.“

Mnoho týmů má odlišné potřeby. „První tři hráči jsou více méně jasní, pak ale zbývá tolik dobrých jmen. Záleží čistě na tom, koho hledáte,“ pokračuje Martin. Red Wings se na devátém místě pravděpodobně zaměří na centra. V úvahu přichází Michael Rasmussen, Nick Suzuki nebo Čech Martin Nečas. „Myslím, že vybereme útočníka, tíhneme k tomu. A možná se ještě pokusíme získat další volbu v prvním kole.“ Detroit má další volbu v druhém kole a čtyři v kole třetím.

„Diskutujeme o tom. Nějací hráči se nám tam opravdu líbí, rozhodnutí učiníme za běhu. Pro někoho může daný hráč představovat prioritu, pro někoho až druhou možnost. A naopak,“ odkrývá Martin rozličné možnosti.

Svůj pohled na věc přidává i bývalý generální manažer Calgary Flames a hokejový analytik TSN. „Hráči z letošního draftu přijdou a budou hrát v NHL. Jenom jich nebude tolik, kteří začnou hrát okamžitě. Budou potřebovat čas, chce to trpělivost. Čekáte na někoho jako je Dylan Larkin, ten šel v roce 2014 jako patnáctý a za rok měl úžasný debut v NHL. Ne všichni hráči jsou dostatečně mentálně vyspělí.“

Jednoho z možných hráčů pro Detroit vidí Button českého centra Martina Nečase. „Rozdílový hráč, kapitán mládežnických družstev České republiky. Je docela unikát, protože jako junior hrál v seniorské soutěži (za Kometu Brno). A nehrál jenom za tým, hrál za tým šampionů,“ připomíná vítězství Komety. „Umí střílet, nahrát. Má nápady a chce mít na hru vliv. Skrývá v sobě ohromný potenciál. Upřímně se mi moc líbí, jak hraje, miluju jeho přístup. Vše, co potřebuje, je čas,“ chválí Button.

Přesto si Button myslí, že Nečas půjde už na sedmém místě a Detroit sáhne po Američanovi Caseym Mittelstadtovi. „Je chytrý, šikovný a umí se objevit ve správný čas na správném místě. Možná si ho hned nevšimnete, ale udělá toho opravdu hodně. V národním týmu jsem jej mnohokrát pozoroval, vždy byl produktivní a zlepšuje své spoluhráče,“ uzavírá Button.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.