Columbus suspendoval Bobrovského, co s ruským gólmanem bude dál?

11. ledna 10:30

Vojtěch Balon

Hvězdný brankář Columbusu Sergej Bobrovskij byl vedením klubu suspendován a nemohl tak nastoupit k nočnímu utkání proti Nashvillu (4:3p). Na uvolněnou pozici v modrém půlměsíci si Blue Jackets zapůjčili z farmy v Clevelandu Jeana-Francoise Berubeho.

Oficiální stanovisko klubu sice slovo “suspendace” neobsahuje, z obsahu zprávy je ale zřejmé, že se o ni jedná. „Naši hráči musejí splňovat určité hodnoty a očekávání, které odpovídají naší štábní kultuře. Udál se incident, v němž Sergej bohužel tyto hodnoty porušil,“ řekl neurčitě generální manažer Jarmo Kekäläinen.

„Toto je naše interní záležitost, dále se k věci v tuto chvíli nebudu vyjadřovat,“ odmítl otázky finský funkcionář. Za Kekäläinenovým rozhodnutím mohlo vězet cokoliv. Jednou z možností je konflikt s veteránem Brandonem Dubinskym, s nímž se podle zákulisních drbů Bobrovskij dostal do výměny názorů loni během tripu do Las Vegas (mimochodem, Brandon Dubinsky byl ve čtvrtek zařazen na listinu zraněných). To jsou ale spekulace, do kterých nemá cenu se pouštět. 

Jisté je to, že Sergeji Bobrovskému po této sezóně končí smlouva. Rodák z Novokuzněcku se už párkrát nechal slyšet, že by se rád stal nejštědřeji placeným brankářem v NHL. Třicetiletý ruský reprezentant po výměně z Philadelphie odchytal za Columbus 344 zápasů a stal se jednou z tváří klubu, v roce 2017 dokonce získal Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana soutěže.

V letošním ročníku se však Bobrovskému nedaří podle představ, hvězdný gólman podává nevyrovnané výkony a jeho úspěšnost zákroků se pohybuje kolem devadesátiprocentní hranice. Zkušený Rus už navíc v minulosti párkrát vyhořel v play-off.

Columbus se do žádného platového harakiri jen tak pouštět nebude, Bobrovskij tak dost možná v létě pláchne bez náhrady. Po čtvrteční suspendaci je tato — pro Blue Jackets velmi nepříjemná — varianta nabíledni.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.