Ceci čelí žalobě. Oběť tragické nehody požaduje vysoké odškodnění

16. srpna 2019, 7:00

Jan Vojkůvka

Hokejový obránce Cody Ceci se svou přítelkyní Jamie Thompsonovou čelí velkým nepříjemnostem. Oba byli zažalováni Hanou Engelovou a její rodinou za incident, který se stal v květnu 2018 během večerní párty, kterou hostil právě Ceci. Engelová tehdy utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na 35 % těla.

Ceci, jenž byl těsně před začátkem letošního trhu s volnými hráči vyměněn z Ottawy do Toronta, se kromě přípravy na novou sezonu musí vypořádat s hodně velkou nepříjemností. Spolu se svou přítelkyní čelí žalobě, v rámci níž oběť tragické události (a její rodina) požaduje přes 8 milionů dolarů.

Inkriminovaný moment se odehrál 9. května 2018. Partnerka Codyho Ceciho, Jamie Thompsonová (ve spisu vedena jako spoluobžalovaná), tehdy chtěla doplnit tekuté palivo do venkovního krbu, jenže si nezkontrolovala, zda hořáky již vychladly a při plnění začaly směrem k lahvi s ethanolem šlehat plameny. 

Thompsonová okamžitě láhev s tekutým palivem zahodila, nicméně nešťastnou náhodou přímo k sedící Haně Engelové. „Hanino oblečení vzplálo a okamžitě byla pohlcena plameny,“ stojí ve spisu.

Dle informací Ottawa Citizen musela být pětadvacetiletá žena uvedena na tři týdny do umělého spánku a podstoupila celkem 18 hodin operací kvůli popáleninám druhého a třetího stupně na 35 % těla.

Spolu se svým partnerem Jakem Cardwellem (mimochodem bývalého Ceciho spoluhráče z OHL z Ottawy 67's) se posléze rozhodli zažalovat Ceciho, jeho přítelkyni a také výrobce venkovního krbu, společnost Clair de Lune Products. Jak se tvrdí ve spisu, společnost po incidentu přestala toto ohniště prodávat.

Engelová v žalobě požaduje částku 500 tisíc dolarů jako bolestné, 300 tisíc za ztrátu schopnosti úklidu domácnosti a dalších 6 milionů za ztrátu příjmu, ztrátu ekonomických příležitostí a také ztrátu konkurenceschopnosti na trhu. Až do nehody provozovala vlastní studio jógy.

Jako žalobce je veden také Cardwell (v posledních dvou sezonách hrál za Pardubice), jenž požaduje 700 tisíc dolarů za ošetřovatelské péče, další služby a ztrátu příjmu a dalších 200 tisíc za nervový šok a úmyslné způsobení duševního utrpení a emocionální úzkosti. 

Mezi žalobci jsou i rodiče a sourozenci Engelové, kteří podle spisu dohromady požadují 900 tisíc dolarů za ošetřovatelskou péči a další služby.

Ceci po výměně do Toronta podepsal jednoletou smlouvu ve výši 4,5 milionů dolarů.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.