Canucks vyřadí bratrům Sedinovým jejich čísla. Velká událost se má konat příští sezonu

12. října 2018, 11:30

Jiří Sameš

Vancouver Canucks ve čtvrtek, 11. října, oznámili, že v příští sezoně vyřadí Danielu a Henriku Sedinovým jejich čísla. Švédská dvojčata se velké pocty dočkají v příští sezoně. Přesné datum ještě zatím známo není.

Henrik Sedin, který hrával na postu středního útočníka, nosil na dresu číslo 33. V National Hockey League přitom posbíral v 1330 zápasech za 240 gólů a 830 asistencí celkem 1070 kanadských bodů.

Daniel Sedin byl křídelním útočníkem a oblékal dres s číslem 22. V nejlepší hokejové lize si přitom v 1306 zápasech připsal za 393 gólů a 648 asistencí celkem 1041 kanadských bodů.

Henrik je mimochodem klubovým lídrem Kosatek v odehraných zápasech, asistencích, nasbíraných kanadských bodů a statistice plus/mínus. Daniel zase vévodí statistice vstřelených gólů, přesilovkových gólů a vítězných gólů.

Bratři Sedinové byli do NHL draftováni v roce 1999 z druhého, respektive třetího místa celkově. V zámořské soutěži odehráli 17 sezon – všechny za Canucks. Konec svých veleúspěšných kariér oznámili 2. dubna 2018.

Poslední gól bratrů Sedinových v NHL

Vancouver už v minulosti vyřadil číslo Stanu Smylovi (12), Markusi Näslundovi (19), Pavelu Buremu (10) a bývalému prezidentovi hokejových operací Trevoru Lindenovi (16).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.