Brassard by se podle médií měl chystat na stěhování

13. února 2018, 16:30

David Zlomek

Chcete Dericka Brassarda? Máte ho mít. Tenhle signál v posledních dnech vysílá organizace Ottawy Senators do vod NHL. Pořídit si kanadského centra, který byl mimochodem před lety vybrán v prvním kole draftu, avšak nebude nic jednoduchého, Senators se ho neplánují zbavit za pytel puků. Cena je vysoká.

Jak moc, ptáte se? Pierre LeBrun, novinář TSN, v pondělí napsal, že generální manažer Ottawy Pierre Dorion za Brassarda žádá výběr v prvním kole draftu, nadějného mladíka z kategorie nadprůměrných a ještě jednu blíže nespecifikovanou položku.

Střízlivým pohledem to vypadá neuskutečnitelně. Dorion se ale inspiruje u svých kolegů z ligy. Takový generální manažer Buffala si za Evandera Kanea představuje výběry v prvních třech kolech draftu, podobně si cení Maxe Paciorettyho v Montrealu.

Dorion dostal minulý pátek na stůl novou smlouvu, která ho k Senators zavazuje na další tři roky. Bez váhání podepsal, a tak má teď prostor a důvěru tvořit tým. Letošní cíl, jímž byly vyřazovací boje, se nepovedl, tudíž ottawští spustili část přestavby a výprodeje.

Erik Karlsson bude alfou a omegou nového týmu. Jestli zůstane, rozhodně se bude stavět okolo něj, podobná situace platí i o Marku Stoneovi, který se v létě pravděpodobně stane chráněným volným hráčem. 

Problémem je, že Senators v letošním výběru nováčků nebudou mít šanci vybírat v prvním kole. Ani druhém. Ani třetím… A bez mladých, nadějných hráčů se přestavba dělá těžce, i proto se nabízí výměna Brassarda.

Letos má Brassard, jenž si zahrál už v Columbusu i za Rangers, na kontě třicet bodů (14+16). Což není tak špatné, když vezmeme v potaz, že Senators jsou čtvrtým nejhorším týmem, co se týče střílení gólů. Jeho smlouva je také poměrně snesitelná, bere pět milionů dolarů ročně.

Poslední den přestupů a období před ním je vždy šílené, a tak se jenom můžeme nechat překvapit, zda-li bude Brassard součástí Senators i nadále, nebo jestli posilní některého ze soupeřů v NHL.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@nhl.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz

© Copyright - Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.